E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: kek

KEK

A asht KEK’u gati për furnizim gjatë dimnit?

Drejtori menaxhues i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Arben Gjukaj, deklaroi se edhe pse termocentralet e Kosovës janë të stërvjetrueme, KEK i ka ba...

Haradinaj me porosi për sindikalistët e KEK’ut (foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim përfaqësuesit e Sindikatës së pamvarun të KEK'ut (SPEK) të udhëhequn nga Izet Mustafa,...

Haradinaj priti në takime të ndame sindikalistët e SBASHK’ut, PTK’s dhe...

Kryeministri Ramush Haradinaj takoi sot përfaqësues të SBASHK'ut, PTK's dhe KEK'ut për me folë rreth problemeve dhe gjetjes së zgjidhjeve në arsim, por edhe...

KEK nis nxjerrjen e qymyrit në prezencën e Kryeministrit Haradinaj (video)

Mbas arritjes së marrëveshjes mes Qeverisë Haradinaj me banorët e katundeve Shipitullë dhe Hade, mbramë ka rinisë nxerrja e qymyrit në KEK. Lajmin e ka...

Kryeministri Haradinaj viziton KEK’un, kjo asht deklarata e tij

Ditën e dytë mbas marrjes së postit, kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvillue nji vizitë në Korporatën Energjetike të Kosovës. Në këtë korporatë, Haradinaj asht takue...

Qeveria e Kosovës miraton nji vendim të randësishëm

Qeveria në detyrë ka miratue propozim vendimin përfundimtar për shpronësim të pronave në zonën Hade dhe Shipitullë, zonë kjo e cila ka me u...
KEK

Vjen nji lajm i mirë lidhun me krizën energjetike

Banorët e Shipitullës mbrenda nji mueji kanë me u largue që me ju lshue udhë ekskavatorëve të KEK'ut që me nisë mihjen për me...
KEK

Kriza energjetike, bahet thirrje për protestë

Sindikata e Re e Korporatës Energjetike e Kosovës, ban thirrje për protestë te sheshi “Skënderbe” në Prishtinë. Protesta ka me u mbajtë me 02 Gusht,...

Shmanget kriza energjetike, miratohet shpronësimi i pronave në Hade dhe Shipitullë

Qeveria e Kosovës ka shqyrtue dhe miratue propozimin e MMPH për shpronësimin e pronave në Hade e Shipitullë për nevojat e KEK'ut. Ministri Ferat Shala,...

E thotë edhe KEK’u: Kosova ka pshtue nga kriza energjetike

Drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës, Arben Gjuka, ka ba të ditun në nji konferencë për media të mbajtun në orët e mbasdites se...