E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: kim jong un

Vjen ky lajm i randësishëm nga SHBA lidhun me Kim Jong-un

SHBA'të janë gati me u ulë në tavolinë me Korenë e Veriut pa kushte paraprake, deklaroi sot shefi amerikan i diplomacisë, Rex Tillerson. “Nuk asht...

Zbulohen objektivat berthamore të Kim Jong-un n’Amerikë

Shtëpia e Bardhë, Manhattani dhe Pentagoni janë në mesin e shënjestrave prioritare bërthamore të regjimit koreano-verior. Raketat e Kim Jong-un do të drejtoheshin te 15...

Ushtari i Kim Jong-un kalon kufinin ushtarak dhe arratiset në Korenë...

Nji ushtar i Koresë së Veriut ka dezertue në Korenë e Jugut në zonën e demilitarizueme që ndan dy vendet(DMZ). Ushtari u qëllue dhe u...

Alarmohet NATO: Raketat e Kim Jong-un munden me arritë deri n’Europë

“Europa asht tashma në rrezen e raketave të  Koresë së Veriut dhe shtetet anëtare të NATO's janë tashma në rrezik”. Ky ishte paralajmërimi i bujshëm i...

Kim Jong-Un “harron” raketat bërthamore, shfaqet me gruen në nji fabrikë...

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, ka vizitue fabrikën e prodhimit në Penian së bashku me bashkëshorten e tij, Ri Sol-Ju. Nga aty,...

Paralajmëron Shtëpia e Bardhë: Nji epokë shumë e errët ka me...

Shtëpia e Bardhë ka paralajmërue nji "epokë shumë të errët" për Korenë e Veriut -tue nënkuptue se Shtetet e Bashkueme munden me u pregaditë...

SHBA’të, Japonia dhe Korea e Jugut bashkojë forcat kundër Kim Jong-un...

Forcat ushtarake amerikane, japoneze dhe koreano-jugore po mbajnë nji stërvitje masive mes tutës së nji sulmi të mundshëm bërthamor nga ana e Koresë së...

Kështu e lufton varfninë Korea e Veriut (foto të rralla)

Vendi ma i izoluem në botë i ka shpall luftë varfnisë. Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, kishte shpallë nji fushatë vitin e kaluem...

E bujshme: Hakerat e Koresë së Veriut vjedhin planin amerikan për...

Hakerat e Koresë së Veriut raportohet se kanë vjedhë nji numër të madh dokumentesh ushtarake nga Korea e Jugut, përfshi edhe nji plan për...

Trump s’ndalet përballë Koresë së Veriut, deklarata e fundit ngjall tutë

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka deklarue qazrtazi edhe nji herë të Shtunën se çdo negociatë potenciale me Penianin asht e tepërt, tue thanë...