E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: kisha

Kisha Ortodokse në Rumani në skandale seksuale: Peshkopi xhirohet tue krye...

Në nji grup skandalesh seksuale që kanë tronditë Kishën Ortodokse Rumune disa zyrtarë të saj akuzohen se kanë përfitue nga roli i tyne për...

Vucic e humb përkrahësin shpirtnor, shkaku i Kosovës

Deklaratat e forta të presidentit serbe, Aleksandar Vucic, se serbët duhen me pranue realitetin e ri të krijuem në Kosovë tue thanë se “nuk duhet të...

Kisha dhe Akademia e Serbisë pjesë e dialogut në Bruksel?

Kisha Ortodokse Serbe dhe Akademia e Shkencave dhe Arteve të Serbisë kanë njoftue se janë të gatshme m'u ba pjesë e dialogut të Serbisë...

Komuna lejon ndërtimin e nji xhamie dhe dy kishave në Prishtinë...

Nji xhami dhe rindërtimi i nji kishe kanë fillue m'u ndërtue në Prishtinë. Nji tjetër kishë pritet me fillue se ndërtuemi mbas pak kohe. /lajmi.net       

Tiranë, thehen xhamat e kishës “Zemra e Shejt e Krishtit”

Persona të paidentifikuem kanë thye xhamat e kishës katolike “Zemra e Shenjtë e Krishtit” në Tiranë. Incidenti ka ndodhë gjatë orëve të natës në...

Shpërthim në nji kishë në Egjipt, 21 të vdekun (video)

Si pasojë e shpërthimit që ka ndodhë në kishën Tanta të Egjiptit raportohet se numri i të vramëve ka arritë në 21 persona. Zyrtarë shtetnorë...

13 të vdekun nga aksidenti i autobusit të kishës në Texas

Të paktën 13 persona kanë vdekë në nji aksident automobilistik ku janë përplasë krye për krye nji minibus i nji kishe dhe nji kamion...

Zavendësministri e ‘godet’ shefin e tij: Qeveria po hesht për kishën...

Zavendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci, ka dalë kundër trenit serb. Ai ka shkrue në Facebook se Qeveria e Kosovës po hesht karshi trenit. Koci asht...

Prifti italian organizonte orgji dhe i kishte “n’dorë” 15 prostituta

Nji prift italian asht vnue nën hetim për organizim t'orgjive në mjediset e nji kishe, si edhe akuzohet se ka qenë tutor i 15 çikave. Ai...

Nisen serbet prej Beogradi e qyteteve tjera te Serbise per ne...

Diku 60 serbe te ikun prej Kosove bashke me ushtrine e Serbise, jane nise mbrame vone per ne Prishtine, raporton telegraf.rs Arsyeja e ardhjes se...