E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: koalicioni

‘Bashkë për Gjakovën’, koalicioni ma i ri në mbështetje të Kusari-Lilës!

“Bashkë për Gjakovën” quhet koalicioni i sapozyrtarizuem në Gjakovë në mes të Alternativës, Lëvizjes Vetëvendosje, LDK's dhe AKR's, për raundin e dytë të zgjedhjeve...
AKR

Bahtiri i përgjigjet Kamberit: De facto dhe de jure kam nënshkrue...

Ish-kandidati i LDK's për kryetar të Mitrovicës, Safet Kamberi, në prononcim për lajmi.net, ka demantue kandidatin e AKR's për Mitrovicë, Agim Bahtiri, se ka...

Shpendi e kallxon të vërtetën për Rrahim Pacollin (video)

Kandidati i VV's për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, asht përgjigj në akuzat se koalicioni me AKR'n u ba mbasi u pajtuen që Rrahim...

Pajaziti tregon nëse PDK ka koalicion me VV’n në Gjilan

Ish-kandidati i PDK's për Kryetar të komunës së Gjilanit, Zenun Pajaziti e ka mohue se kjo parti ka ba ndonji marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje...

AKR dhe VV zyrtarizojnë marrëveshjen për koalicion edhe në Mitrovicë (dokument)

Aleanca Kosova e Re në Mitrovicë ka nënshkrue marrëveshje për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka ba të ditun vetë kandidati i AKR's për...

Flet ‘kumbara’ i koalicionit në Prishtinë, kjo asht e vërteta për...

Sekretari i AKR's, Rrahim Pacolli, ka mohue se ka me qenë Nënkryetar i Prishtinës nëse fituese del Vetëvendosje dhe AKR në Prishtinë, mbas nji...

Hoti e ‘godet’ keq Shpendin: Nuk të pshton asnji koalicion! (foto)

Mbas koalicionit AKR-Vetëvendosje në Prishtinë ka reague edhe Avdullah Hoti përmes rrjetit social Facebook. Hoti ka shkrue se fitorja e LDK's asht afër dhe këtë...
AKR

AKR në Mitrovicë nënshkruen marrëveshje për koalicion me këtë parti (foto)

Kandidati i AKR's për kryetar komune dhe njiherit kryetar i degës së kësaj partie në Mitrovicë, Agim Bahtiri, dhe kryetari i degës së NISMA...

Kend ka me mbështetë AAK në ballotazhin e Prishtinës, flet Vllahiu...

Arber Vllahiu, kandidat i AAk's per Prishtinen, perkunder humbjes ka thane se Aleanca ka nji rritje ne kryeqytet. Ai ka thane se mbi 7 mije...

A ka me ndodhë koalicioni në Prizren, flet Haskuka i VV’s!

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka thanë se po zhvillon takime me të gjitha partitë politike para ballotazhit të 19...