E enjte, 18 Janar 2018

Tema: komunat

Zgjedhjet Lokale

Kjo asht koha kur nisin punën kryetarët e komunave

Kryetarët e komunave të Kosovës, të cilët kanë marrë besimin e qytetarëve në zgjedhjet e fundit lokale, pritet t’ja nisin punës më 13 Dhetor...
Zgjedhjet

Pa kalue këto procedura, kryetarët e zgjedhun s’munden me u vnue...

Ka ende kohë deri sa kryetarët e zgjedhun nga vota e qytetarëve, të vnohen në detyrat e tyne. Kjo, për shkak të procedurave që...
Zgjedhjet

Zbulohet kur kanë me pranue zyrtarisht mandatin kryetarët e ri të...

Pranimi i mandatit nga kryetarët e ri tashma të zgjedhun të komunave të vendit, do të bahet me mbledhje solemne inauguruese. Kjo përafërsisht 15 ditë mbas...

Fillon numërimi i votave me kusht, fillimisht për këto dy komuna

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nis numërimi i votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe votave përmes postës,...
Zgjedhjet

Kjo parti ka fitue ma së shumti komuna në ballotazh

Procesi zgjedhor për raundin e dytë të Zgjedhjeve Lokale ka përfundue dhe tashma rezultatet preliminare janë ba të dituna nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Simbas këtyne...
Zgjedhjet

Këta janë 38 fituesit e komunave të Kosovës (emnat)

Ma poshtë keni emnat dhe përkatësinë partiake të kryetarëve të ri të 38 komunave të Kosovës, të dalun nga zgjedhjet e para dhe ato...

LDK e para me numrin e komunave të fitueme – Kjo...

Për rezultatet përfundimtare ka me u dashtë edhe do ditë derisa të shpallen, por në bazë të rezultateve preliminare, del se LDK ka fitue...
Zgjedhjet

DnV publikon rezultatet preliminare, qe kush janë fituesit simbas tyne

Demokracia në Veprim në nji konferencë për media ka publikue rezultatet preliminare për kryetarë në 19 komuna. Qe rezultatet: Gjilan Lutfi Haziri LDK 63.75, Sami Kurteshi...
lutfi haziri

LDK: Kemi fitue në këto 4 komuna

Zadhanësi i Shtabit Zgjedhor të LDK's, Lumir Abdixhiku, ka konfirmue fitoren e kësaj partie në katër komuna në garën për ballotazh për kryetar të...
Zgjedhjet

Exit Poll’i: Këto janè rezultatet e para në komuna

Keto jane rezultatet e para simbas Exit Pollit te prezentuem ne Klan Kosova: Ferizaj, fiton PDK Vushtrri, fiton LDK Klina: PDK Prishtina: VV Mitrovice: AKR Gjakove: AAK Prizren: PDK Gjilan: LDK Suhareke: AAK Istog:...