E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: koncerti

Radikalët rumunë pengojnë koncertin ku luhej kanga me thirrje islame për...

Nji thirrje fetare myslimane që asht futë në nji vepër të muzikës klasike për me i nderue viktimat e luftës së fundit në Kosovë,...
video

​Britney Spears ndërpret koncertin, shihni çka i ndodh në skenë (video)

Gjatë nji koncerti në Las Vegas, ku kangëtarja, Britney Spears, ishte tue performue së bashku me trupën e saj të baletit, nji person ka...

Kjo asht shuma që grumbulloi Ariana Grande për viktimat e terrorizmit...

Disa prej yjeve të muzikës botnore u mblodhën mbramë në Manchester për me i kujtue viktimat e sulmit të tmerrshëm. Ariana Grande u rikthye në...

Kërcënim terrorist në festivalin ‘Rock am Ring’, evakuohen 80 mijë vetë...

Festivali i muzikës, ‘Rock am Ring’, që po mbahet në Nürburgring të Gjermanisë asht ndërpre dhe të gjithë pjesëmarrësit janë evakuue nga policia mbas nji...

Vendi ku u mbajt koncerti i Albanit, pamje pa koment! (foto)

Kangëtari shqiptar Alban Skenderaj, ka mbajt dje në mbramje nji koncert para Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë, ku organizator i saj ishte Procredit Bank. Por ajo...

Mbas sulmit në Manchester, Grande pezullon turneun botnor

Ariana Grande ka pezullue përfundimisht turneun e saj botnor mbas bombardimeve terroriste në Angli,  simbas burimeve të TMZ. Burimet e lidhuna me Arianën i thonë...

Veseli: Sot dita ma e lumtun për mue (foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherit lideri i PDK's, Kadri Veseli sot ka marrë pjesë në nji koncert të organizuem për nder të Ditës...

Live, kqyreni përformancën e Dua Lipës në Amerikë (video)

Dua Lipa asht paraqit para nji audience të madhe në Shtetet e Bashkueme t'Amerikës. Kangëtarja shqiptare ka performue Live në nji koncert të organizuem prej Jimmy...

Adele tmerrohet në koncert, kqyreni çka i ndodh (video)

Kangëtarja 28-vjeçare e ka “tmerrue” audiencën tue bërtitë mbasi nuk e kanë lanë rahat disa insekte në skenë, tue thirë me za të naltë: “Ato të...