E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: korea e veriut

Lajmi që ka me ju shkri: Kim Jong-un mundet me kontrollue...

Ndodh edhe kjo në Korenë e Veriut. Korea e Veriut ka pohue se udhëheqësi i saj, Kim Jong-un, mundet me kontrollue motin, sepse diktatori i...

A asht lufta afër? Kina po e ndërton rrjetin e kampeve...

Kina në qetësi po ndërton rrjetin e kampeve të refugjatëve përgjatë kufinit të vet të gjatë 1416 kilometra me Korenë Veriore në pritje të...

Vjen ky lajm i randësishëm nga SHBA lidhun me Kim Jong-un

SHBA'të janë gati me u ulë në tavolinë me Korenë e Veriut pa kushte paraprake, deklaroi sot shefi amerikan i diplomacisë, Rex Tillerson. “Nuk asht...

Testi bërthamor në Kore 10 herë ma i fuqishëm se Hiroshima!...

Dy lekundje seizmike janë regjistrue nji ditë ma parë në Korenë e Veriut, të cilat besohet se kanë lidhje me testin bërthamor të zhvilluem...

Amerika ‘tregon forcën’: Qinda avionë drejt Koresë…(foto)

Qinda avionë, mes tyne edhe dheta avionë që nuk 'kapen' nga radarët, kanë nisë të Hanën nji stërvitje mes SHBA dhe Koresë së Jugut. Kjo...
Nikki Haley

“Bota shumë afër luftës” – Paralajmërimi prej SHBA’ve

"Tash bota asht shumë afër luftës". Kështu ka thanë ambasadorja amerikane, Nikki Haley, në Këshillin e Sigurimit të OKB's. Mbas përfundimit të fundit të nji rakete...

Kështu Korea e Veriut kërcënon SHBA’të

Korea e Veriut ka deklarue që ka testue me sukses nji tip të ri të raketave interkontinentale (ICBM), e cila mundet me arritë krejt...

Qe ku u përplas raketa e lshueme nga Korea e Veriut

Korea e Veriut ka lshue nji raketë ballistike, që shpërtheu në Detin e Japonisë, simbas ushtarakëve të Koresë së Jugut, atyne japoneze dhe amerikanë. Pentagoni...

Momentet dramatike kur ushtari i Koresë së Veriut ikë dhe don...

Video përmban pamje shqetësuese. Nji ushtar i Koresë të Veriut, dezertor, tenton me kalue kufinin me nji kerr që e nget me shpejtësi drejt Koresë...

Foto të mshefta mbrenda Koresë së Veriut (foto)

Korea e Veriut asht shteti ma i izoluem i botës dhe kureshtja asht e madhe me mësue se qysh jetojnë qytetarët e atij vendi. Disa...