E Diell, 26 Mars 2017

Tema: Kosova

Vucic: Mustafa s’më kthen përgjigje, qe çka kam me ba me...

Kryeministri serb Aleksandar Vucic e ka dhanë nji intervistë me të përditshmen e njoftun austriake “Der Standard”, ku ka folë për zhvillimet e fundit....

Ditëlindja e 60’të e BE – nxitje për një Kosovë europiane

Nataliya Apostolova       Më 25 mars, Bashkimi Europian shënon 60 vjet që nga nënshkrimi i Traktatit të Romës, hapi i parë drejt një Europe të bashkuar....

Lutja e Presidentit: Mos i politizoni vrasjet, ndihmone drejtësinë (video)

Derisa udhëheqësit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë hap çashtjen e vrasjeve të mbasluftës, kjo nuk asht befasi për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi,...

Uniikkatil i çon selam Fadil Vokrrit për selektorin e Kosovës! (foto)

Mbas humbjes së Kosovës nga Islanda në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botnor, ka reague edhe reperi shqiptar, Unikkatil. Reperi Viktor Palokaj i ka dërgue...

NATO e ruejti stabilitetin në Ballkan

Në vitin 1999 KFOR'i zbarkoi me 50 mijë trupa në Kosovë, përderisa 18 vjet më pas numri i pjesëtarëve të kësaj force në vend...

Çka mendon trajneri Morina per futbollin e Kosoves

https://www.youtube.com/watch?v=VZ6dLuIUu50#action=share

Kosova e pafat, humb nga Islanda

Edhe njihere u deshmue se Kosoves i mungon fati. Edhe pse zhvilloi nji ndeshje superiore, u mund minimalisht nga Islanda 1-2. Sigurdarson i Islandes ka shenue...

Kosova-Islanda, formacionet zyrtare (foto)

Kombëtarja e Kosovës e zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për Kampionatin Botnor ‘Rusia 2018’. Ekipi i drejtuem nga Albert Bunjaki, në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër,...
video

Kosova shpreson shumë ndaj Islandës (video)

Sonte asht natë e madhe për futbollin shqiptar në tanësi. Dy kombëtaret shqiptare, Kosova dhe Shqipnia luejnë ndeshje të randësishme për kualifikimet e Botnorit...