E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: kosovo

Mediat britanike: Qe çka i ofroi Biden Kosovës!

Zavendëspresidenti amerikan, Joe Biden, e ka mbështet Kosovën në rrugën e saj për me u integrue në Bashkimin Europian, tue premtue 2 miliardë dollarë...

Zavendëspresidenti amerikan Biden javën e ardhshme në Kosovë

Zavendëspresidenti amerikan, Joe Biden, ka me vizitue Kosovën dhe Serbinë, javën e ardhshme, ka njoftue mbramë Shtëpia e Bardhë. Në kumtesën e Shtëpisë së Bardhë...

Biden vjen n’Kosovë, qe kur!

Zavendëspresidenti amerikan, Joe Biden ka me vizitue Kosovën më 17 Gusht. Gjatë qëndrimit të tij në vendin tonë, Biden ka me u takue me krenët...

Kjo greke vjen si shefe e EULEX’it n’vend

Bashkimi Europian ka ba të ditun se ka emnue shefen e re të EULEX'it, e ajo asht grekja Alexandra Papadopoulou. Ajo ka me fillue së...

Thaçi e pret shefin e EULEX-it, i premton bashkëpunim të matutjeshëm

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot ushtruesin e ri të detyrës së shefit të EULEX'it, Bernd Thran, me të cilin bisedoi...

EULEX tash mundet me rifillue punën aty ku e ka lanë

Ligji për Ratifikimin e Marrëveshjes Ndërkombëtare në mes të Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Europian mbi misionin EULEX dhe ai për Ndryshimin dhe Plotësimin...

Këto janë kompetencat e EULEX’it edhe për 2 vjet!

Mbas vendimit të Këshillit për me vazhdue mandatin e Misionit të BE's për Sundimin e Ligjit në Kosovë deri më 14 Qershor 2018, dhe...

Kush thotë se Amerika ka plane për Ballkanin dhe ku ban...

Shtetet e Bashkueme kanë plane të mëdha për Ballkanin, ka vlerësue analisti politik rus dhe anëtari i Akademisë së Shkencave ruse Petr Iskenderov. Në nji...