E diel, 21 Janar 2018

Tema: kriza

‘Godet’ Ymeri: Dorëheqja ime alarm për gjendjen e keqe në VV!

Visar Ymeri, kryetari i deritashëm i Lëvizjes Vetëvendosje, ka dhanë dorëheqje nga të gjitha pozitat udhëheqëse në parti. “Që nga dita e sotme kam vendos...

Alarmante: Nga java tjetër, Kosova në terr?

Nga java tjetër, Kosova ka me u futë në krizë të thellë energjetike. Kështu kanë theksue për Gazetën Blic burime të afërta me KEK'un. Kjo krizë...
KEK

Neglizhenca e KEK’ut rriti çmimin e rrymës, Kosova në krizë të...

Në mungesë të prodhimit nga ana e KEK'ut, Kosova pritet të futët në krizë të thellë energjetike deri në gjysën e vitit të ardhshëm. Korporata...

Dështon Merkel, tash Presidenti po mundohet me zgjidhë krizën

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, do të takojë sot udhëheqësit e Partisë Demokratët e Lirë dhe asaj të Gjelbër, në përpjekje për me i...

Kriza politike, mbyllen 15 mijë vende pune në Kataloni

Muejin e kaluem në Kataloni janë mbyll 15 mijë vende pune, si rezultat i krizës së krijueme politike për shkak të shpalljes së pamvarësisë...

Krizë e paprecedentë në marrëdhaniet Turqi-SHBA

SHBA dhe Turqia kanë pezullue për nji kohë të pacaktueme l'shimin e vizave ndaj qytetareve respektivë, në kundërpërgjigje ndaj njana-tjetrës. Përplasja vjen mbas arrestimit të...

Kriza në Cataloni, mundet me shkaktue ‘luftë’ n’Europë

Kriza në Cataloni mundet me çue në nji luftë civile në tokën europiane, të paktën kështu ka thanë komisionari europian për buxhet dhe burime...

Analiza e “Marca”: 5 faktorët që ndikojnë në krizën e Real...

Ekipi i Real Madrid'it ka barazue dy herë dhe asht mposhtë nji herë në tre ndeshjet e zhvillueme këtë sezon në La Liga. E...
Hashim Thaçi

A ka rol Presidenti në tejkalimin e ngërçit politik!

Ngërçi politik, i cili ka bllokue përfundimin e procesit për konstituimin e Kuvendit të Kosovës, duhet të zgjidhet nga vet deputetët, por prezenca e...

Pacolli i ‘godet’ fort LDK’n e VV’n, me akuza vetëm po...

Presidenti i AKR's Behgjet Pacolli përmes Facebook u ka ba thirrje LDK's dhe Vetëvendosjes me tejkalue inatet personale, sepse e tana kjo kohë pa...