E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: Kryeminister

Profil i Ramush Haradinajt, komandanti i UÇK’s që u ba dy...

Ramush Haradinaj ka marrë për herë të dytë postin e kryeministrit të Kosovës. Ish-komandant i naltë i ish-UÇK's dhe Kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e...

‘Wikipedia’ e ban zyrtarisht Ramush Haradinajn Kryeministër (foto)

Mandatari për formimin e Qeverisë nga koalicioni PANA, Ramush Haradinaj ka m'u votue sot në Kuvend në seancën e cila pritet me nis nga...

E vulos Limaj për Haradinajn Kryeministër

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj tha se ka shumë hapsinë dhe mundësi që vendi m'u pjekë politikisht. Simbas tij, vendi ka me pasë Qeverinë, por...

Isufi: Haradinaj, së shpejti Kryeministër

Koalicioni PAN i ka sigurue votat e nevojshme për me formue Qeverinë dhe Ramush Haradinaj shumë shpejt ka me qenë Kryeministër i ri i...

E vulos AKR: S’e votojmë Ramushin për Kryeministër! (foto)

Deputeti i AKR's, Korab Sejdiu ka mohue çdo formë bashkëpunimi me koalicionin PAN. Simbas tij, AKR nuk ka ndryshue qëndrim dhe nuk pritet me votue...

Ramadani, kështu ka m’u ba Ramush Haradinaj Kryeministër (video)

Ramush Haradinaj ka me qenë Kryeministër i Kosovës, mbasi që koalicioni PAN e ka shumicën parlamentare. Kështu ka thanë për Ekonomia Online, njohësi i çashtjeve...

S’ka lidhje sa deputetë i ka AAK, Haradinaj asht Kryeministër

Gjatë ditës së sotme media të ndryshme kanë raportue se Ramush Haradinaj duhet me i pasë 12 deri në 15 deputetë nga radhët e...

Çka thotë BBC nëse Haradinaj zgjedhet Kryeministër!

Qytetarët në Kosovë janë tue votue sot në zgjedhje të parakohshme të thirruna muejin e kalueme mbasi Kryeministri Isa Mustafa e humbi votëbesimin në...

Presidenti i PPE’s: Hoti si Kryeministër ka me çrrënjosë korrupcionin

Presidenti i Partive Popullore Europiane (PPE), Joseph Daul, në përfundim të vizitës së tij dyditore në Kosovë, ka thanë se ka besim të rinia...

Ben Emerson arrin në Gllogjan, mbështetë Haradinajn për Kryeministër (foto)

Familja Haradinaj sot ka prit disa miq të huaj, por shumë të rëndësishëm për ta. Daut Haradinaj, njofton se avokati kryesor në Hagë i vllaut...