E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: kryeprokurori

aleksandarlumeziii

Ndodh edhe kjo, arratiset i akuzuemi që kishte vjedhë telefonin e...

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshue urdhënarrest ndaj Leutrim Kaqiut, i akuzuem për vjedhjen e telefonit të markës “Samsung” nga shtëpia e kryeprokurorit të...

Kryeprokurori i Shtetit: Kemi zgjidh 468 kallëzime t’akuzave për korrupcion

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka paraqit raportin vjetor për vitin 2016, simbas së cilit kanë zgjidh 63 mijë e 555 landë, ku përfshihen...

Kryeprokurori i ri e jep nji zotim të madh për zbardhjen...

Vrasja e Elvis Pistës, kandidat për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës në zgjedhjet e vitit 2014, asht rasti ma i ndjeshëm që po...

Akuzat n’mes Ambasadorit Lu dhe Kryeprokurorit n’Shqipni

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme t'Amerikës, Donald Lu ka zhvillue nji takim në Kryeministri mbas akuzave dhe kundërakuzave me Kryeprokurorin Adriatik Llalla. Simbas Top Channel,...
lumeziii

Kryeprokurori Lumezi e ka nji thirrje të madhe për prokurorët e...

Sistemi i drejtësisë në Kosovë vazhdon me u përballë me probleme të mëdha, deklaruen drejtuesit e mekanizmave të drejtësisë në vend, por edhe përfaqësues...

Kryeprokurori i Antimafia’s italiane: Shumë drogë shqiptare po vjen n’Italy

Kryeprokurori i Antimafias në Lecce, Cataldo Motta asht shpreh se n'Italy vjen shumë drogë shqiptare. Simbas tij, kjo gja duhet me u minimizue mbasi duhet...
lumeziii

Çka thojnë Prokurorët për vjedhjen e Kryeprokurorit të Shtetit!

Shoqata e prokurorëve të Kosovës sot ka mbajt takim lidhun me situatën e sigurisë së prokurorëve në Kosovë me theks të veçantë rasti i...
lumeziii

Edhe kjo ndodh, vjedhet shtëpia e Kryeprokurorit të Shtetit!

Nji vjedhje ka ndodh në rrugën “Xhevat Qena” në Prishtinë, në nji shtëpi private. Për këtë rast në polici asht ankue nji femën me inicialet...

Kryeprokurori Hoxha: Astrit Dehari u vetvra (video)

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxha në nji konferencë për media ka thanë se nga egzaminimet e kryeme eliminojnë çdo mundësi për...