E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: kuci

blerimkuciii

Zyrtari i AAK’s: Qe n’dorën e kujt asht zhbllokimi i institucioneve

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Blerim Kuçi ka thanë se konstituimi i institucioneve nuk ka me u vonue siç kishte...

Përfundon mbledhja e PDK’s, s’përjashtohet prishja e koalicionit!

Nënkryetari i PDK’s, Hajredin Kuçi, ka folë për mediat, mbas mbledhjes urgjente të Kryesisë së partisë, ku nuk ka përjashtue mundësinë që vendi me...

Hajredin Kuçi vjen me nji lajm për krijimin e Ushtrisë

Kundërshtimi i hapun i SHBA've dhe NATO's qe transformimi i FSK's n'Ushtri me u ba me ligj të thjeshtë ka ba qe institucionet e Kosovës,...

Haradinaj: Nuk krahasohet Zahiri me Kuçin!

Deputeti i AAK's Daut Haradinaj ka reague ndaj nji deklarate të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli, i cili e ka krahasue zavendëskryeministrin e Kosovës...

Kuçi n’emën të Qeverisë: Vlerat e UÇK’s me i mbrojtë me...

Zavendesministri  Hajredin Kuçi ka folë në emën të Qeverisë në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet për ish-ushtarët e UÇK's të denuem për krime...

Kush po paralajmëron takime intensive për Demarkacionin!

Zavendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka thanë se mbrenda këtyne ditëve do të ketë takime intensive të spektrit politik lidhun me çashtjen e Demarkacionit...

Çka thotë Kuçi për mesazhet e Nuland për demarkacionin!

Zavendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka deklarue se mesazhet rreth çashtjes së demarkacionit, të dhana nga zavendës-sekretarja amerikane e shtetit, Victoria Nuland, janë të...