E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: kufini

Rrefehet Daci: Kështu me kushtoj konfrontimi me të huejt për kufinin...

Nji vijë kufitare e kishte përplas edhe ma herët Kosovën me bashkësinë ndërkombëtare. Ishte marrëveshja e Serbisë me Maqedoninë për kufinin në Debëllde, që ishte...
reti-duka

Kufij brenda kufijve?

Reti Duka /Aktiviste sociale, Graz, Austri     Projekti Europa e Bashkuar, po përjeton ngritjen e kufijve të rinj, për shkak të migracionit që nuk e ka...

Miratohet në parim projektligji për mbikqyrjen e kufinit shtetnor

Komisioni për Punë të Mbrendshme, Siguri dhe Mbikqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka miratue në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e...

Darmanovic: Kufini me Kosovën asht kufini i vjetër i ish- Jugosllavisë

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srdan Darmanovic ka thanë se kanë marrëdhanie shumë të mira me Kosovën në të gjitha fushat –...

Policia ka nji njoftim të randësishëm për pikën kufitare Merdare

Njoftimi i Policisë: Policia e Kosovës përmes këtij njoftimi, informon të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, e në veçanti ata të cilët shfrytëzojnë për...

Bulliqi në terren, viziton kufinin me Malin e Zi

Kur po bahen gati dy muej që u zgjodh me udhëheqë Komisionin për Kontrollin dhe Mirëmbajtjen e kufijve, Shpejtim Bulliqi, ka dalë në terren...

Haradinaj para rugovasve: Kufini asht në Çakorr e Kullë

Çashtja e demarkimit të kufinit të Kosovës me Malin e Zi ishte temë e takimit elektoral që lideri i AAK's dhe Kryeministër i vendit,...

Në vijën e frontit: Qe qysh asht kufini mes dy Koreve....

Kjo asht Zona e Demilitarizueme mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut. Por, megjithëse ka këtë emën, ajo asht nji nga zonat ma të...

Kufini i Hungarisë s’mundet m’u kalue pa vizë valide

Zavendësministri në detyrë i Punëve të Mbrendshme Valdet Hoxha dhe ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz thanë gjatë nji takimi, se Kosova vlerësohet...

Gjendja në pikat kufitare me Serbinë, qe deri n’sa orë po...

Mërgimtarët që kanë qenë në vendlindje me pushue, po presin me radhë të gjata me u kthye në vendet prej nga kanë ardhë. Ata në...