E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: kumanova

Zoran Zaev flet për rastin “Kumanova”: Qe çka paralajmëron

Përgjatë vizitës që po realizon kryeministri maqedon në Prishtinë, bashkë me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, i janë drejtue mediave. Me këtë rast, ndër çashtje...

Zaev sot në Kosovë, a do të diskutohet edhe për grupin...

Dënimi i grupit Kumanova në Maqedoni, kishte nxit reagime të shumta edhe në Kosovë, ku nuk munguen as protestat. Në njanën nga tubimet e familjarëve...

Në Prishtinë kërkohet drejtësi për rastin ‘Kumanova’ (foto-video)

Organizatat e dala nga lufta e UÇK's, familjarët e të vramëve dhe të arrestuemve në rastin “Kumanova”, kanë zgjedh 28 Nandorin për me mbajt...
Kumanova

Mbi 10 mijë nënshkrime për hetim ndërkombëtarë të ‘Grupit të Kumanovës’...

Peticionin për me nis nji hetim ndërkombëtarë për 'Grupin e Kumanovës' e kanë nënshkrue tashma mbi 10 mijë persona. Ky peticion ka nis disa ditë...

Berisha për rastin ‘Kumanova’: Ndëshkim për albanofobët!

Ish-kryeministri i Shqipnisë Sali Berisha, ka reague në lidhje me vendimin e gjykatës së Shkupit ndaj rastit “Kumanova”, e cila i dënoi me 746...

Të pafajshmit e Kumanovës dalin nga burgu tue ba shqiponjën me...

Që nga mëngjesi, familjarët e Besnik Ajdinit, Besnik Bajramit dhe Fazli Osmanit kanë pritë para burgut të Shutkës daljen e familjarëve të tyne. Gjykata Penale...
Kumanova

Anonymous Albania sulmon faqet e gjykatave maqedonase: Kërkojnë lirimin e grupit...

Nuk ka vonue hakmarrja e shqiptarëve ndaj institucioneve maqedonase. Grupi i njoftun i hakerave shqiptarë, “Anonymous Albania”, kanë sulmue faqet zyrtare të Gjykatave penale dhe...

Haradinaj priti familjarët e të dënuemve në rastin e Kumanovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot familjarët e të dënuemve në rastin e Kumanovës. Kryeministri Haradinaj ndigjoi shqetësimet e familjarëve për mirëqenien,...
Ramush Haradinaj

Kryeministri Haradinaj pret familjarët e të denuemve në Grupin e Kumanovës

Familjarët e Grupit "Kumanova" që u denuan javën e kalueme nga Gjykata Themelore në Shkup, sot kanë me takue kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. Burimet...
Kumanova

Shkup, protestohet kundër vendimit për ‘Lagjen e Trimave’

Në sheshin Skenderbeu në Shkup ka me u organizue nji protestë kundër vendimit gjyqësor në shkallën e parë për rastin ‘Lagja e Trimave’. Protesta organizohet...