E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: kushtet

Këto janë kushtet e Serbisë me e njoftë Kosovën si shtet!

Serbia mundet me njofte Kosovën si shtet tue vnue disa kushte siç janë shpërbamja e bazës “Bondstil” dhe ndryshimi i pares nga euro në...

E konfirmon Haradinaj: ASK vetëm simbas Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quejt “interesant” dhe të “mençun” propozimin e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic për nisjen e dialogut të...

BE: Ky asht numri i kushteve që i ka plotësue Kosova...

Shefja e Zyrës së BE's në Prishtinë, Natalyia Apostolova, ka deklarue se liberalizimi i vizave ka me e sjell Kosovën ma afër Europës. Gjatë...

Çka thotë Vucic për kushtet nga Qeveria e Kosovës lidhun me...

Kandidati presidencial në Serbi, Aleksandar Vucic ka thanë se nuk asht informe zyrtarisht rreth vizitës së tij në Kosovë. I pyetun nëse autoritetet kosovare kanë kushtëzue...

Kosova asht larg, shihni kushtet luksoze në konviktet e Britanisë (foto)

Zakonisht konviktet e studentave janë ambiente të pista dhe të rremujshme. Por, ky nuk asht rasti i këtyne konvikteve. Fotot janë marrë nga disa konvikte në...

Assad e jep nji lajm të mirë por i ka këto...

Presidenti sirian Bashar al-Assad ka thanë se asht i gatshëm me negociue mbi "gjithçka" në bisedimet e paqes me rebelët, të cilat janë planifikue...

PE miraton mekanizmat për vizat: Ky asht lajmi për Kosovën!

Parlamenti Europian ka votue sot në favor të miratimit të mekanizmave për suspendimin e liberalizimit te vizave për shtetet të cilat gezojnë këtë mundësi...

Kushtet e Aleancës për Shqiptarët për subjektet që kanë me formue...

Ziadin Sela, deputet dhe njani nga liderët e Aleancës për Shqiptarët ju drejtue sot në lidhje direkte tanë shqiptarëve. Ai falënderoi për besimin dhe...

Publikohet draft rezoluta për Shqipninë, shtohen edhe 2 kushtet e Merkelit!

Shtetet anëtare konsiderojnë se Shqipnia duhet me përmbushë 8 kritere para hapjes së negociatave të anëtarësimit. Kjo reflektohet në draft-konkluzionet e 28 ambasadorëve të përhershëm...
hahn

Hahn: Kosova prej 95 kushteve për liberalizim të vizave, përmbushi...

Komisionari Europian Johannes Hahn në konferencën për media në Bruksel, tha se në rastin e Kosovës ishin vendos 95 kushte dhe Kosova deri tash...