E diel, 21 Janar 2018

Tema: laa

Behgjet Pacolli ka disa fjalë për Isa Mustafën mbas largimit nga...

Behgjet Pacolli ka thanë se e respekton tejmase kryeministrin në largim Isa Mustafa. “Kryeministri ma i sinqertë që ka pasë ndonjiherë Kosova asht Isa Mustafa....

Pacolli e konfirmon zyrtarisht ndamjen prej LAA’s (video)

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka konfirmue zyrtarisht se marrëveshja me Lidhjen Demokratike të Kosovës asht prishë.

Çka thotë Mikullovci për takimet LAA-VV!

Deputeti ma i vjetër në Kuvendin e Kosovës, që i takon Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci tue folë për seancën e radhës asht shpreh skeptik...
Ramiz Kelmendi

Kelmendi: Bashkëpunojmë me VV’n veç me këtë kusht

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka ba të qartë se nuk ka me pasë nji bashkëpunim mes koalicionit LAA dhe Lëvizjes...

AKR tregon kushtin që me hy në qeveri me PAN’in

Kanë mbetë rreth nji javë deri në seancën e radhës, e cila ka me qenë vazhdim i seancës së parë konstituive, e fillueme qysh...

A merzitet PAN’i për bisedimet e LAA’s me VV’n!

Përderisa koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 Qershorit, PDK-AAK-NISMA, nuk po arrijnë me i mbledhë 61 vota për me zgjedhë Kryetarin e Kuvendit, tabori...

Reagimi i LAA: Secili grup politik, pa përjashtim, ta denoje sulmin...

Avdullah Hoti i LDK, në emën të koalicionit LDK-AKR-Alternativa ka dënue sulmin ndaj Vitore Stavilecit, bashkëshortes së ministrit, Blerand Stavileci. Reagimi i plote i tij: Ne...

Pacolli kallxon se për çka u pajtuen LAA me Vetëvendosjen

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka tregue se çka u bisedue në takimet mes përfaqësuesve të LAA’s dhe VV’s. Tregon se janë...

LAA dhe VV përafrojnë qëndrimet për krijimin e Qeverisë (foto)

Sot në Prishtinë në mesditë me iniciativë të Alternativës dhe AKR's u zhvillue nji takim me udhëheqësit e VV's. “Në takim u diskutue për hapat...

LAA thërret konferencë për media për n’orën 15:00

Mbas dështimit të serishëm të seances konstituive të Kuvendit, koalicioni LAA ka thirrë nji konferencë për n'orën 15:00. Në konferencë ka me folë Avdullah Hoti,...