E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: LDK

Luta i bindun: Me rinumërim LDK fiton në Prishtinë

Rinumërimi në Prishtinë asht i domosdoshëm, thotë Haziri i LDK’s. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thanë se më 19 Nandor kjo...
pdk ldk

Vjen ‘bomba’ e LDK’s dhe PDK’s: S’i pranojmë rezultatet nëse s’bahet...

Dy partitë ma të fuqishme politike në Kosovë për nga vota popullore, PDK e LDK, nuk kanë me i pranue rezultatet e zgjedhjeve lokale...

Reagon fort Molliqaj, e ka nji porosi të preme për LDK’n...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka reague lidhun me debatin e ngritun për rinumërim të votave të ballotazhit të së Dielles, tue përfshi...

LDK beson në përmbysjen e Prishtinës, kërkon rinumërimin e votave! (video)

Prishtina do të përmbyset ne favor të Abrashit. Kështu ka thanë Ismet Beqiri në konferencën për media të mbajtun në selinë e LDK's. “Për shkak të...
ahmeti abrashi

Sejdiu tregon sa vota kanë dallim Shpend Ahmeti me Arban Abrashin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka thanë se dallimi me vota me Shpend Ahmetit dhe Arban Abrashit...
LDK

Konfirmohet: LDK bani tri ankesa për Prishtinën. A mundet me ndrrue...

Kryesuesi i Sekretariatit për Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, Mul Desku, ka thanë për Gazeta Blic, se deri tash në adresën e PZAP'it,...

Nga LDK’ja: Abrashi po fiton

Këshilltari i ish kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, Sokol Havolli, asht shprehë i bindun se fitues i zgjedhjeve në Komunën e Prishtinës ka me...
Azem Vllasi

Vllasi: Qe kush fitoi e kush humbi në këto zgjedhje

Njohësi i çashtjeve politike në vend, Azem Vllasi, konsideron se procesi zgjedhor ka shkue mirë, marrë parasysh që nuk asht paraqitë ndonji parregullsi e...

LDK po kërkon rinumërim të votave në Prishtinë (foto)

Shefi i deputetëve të LDK's, Avdullah Hoti, ka reague mbas lajmit se në futjen e rezultateve nga KQZ në pasqyrimin e të dhanave preliminare...

Gara për Prishtinën e hapun, Arban Abrashi fiton plus 100 vota!

Arban Abrashi ka ngushtue rezultatin me Shpend Ahemtin në garën për kreun e kryeqytetit. Burime të ORAinfo's mbrenda KQZ's bajnë të ditun se Arban Abrashi...