E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: leja

Kur e merr lejen me “të njofshëm”, këto parkime të kerreve...

Parkimi asht nji nga pikat bazë që nji shofer i ardhshëm duhet me dijtë para se me marrë lejën, mbasi nëse nuk din me...

A kishte leje Djuric’i me hy në Kosovë?

Drejtori i të ashtuquejtunës Zyra për Kosovën, Marko Djuric ka ndejt dje në Kosovë. Ky i fundit saktësisht ka vizitue Pasjakun në Gjilan si dhe...

Kujna i ka marrë leje Vucic me ardhë në Kosovë!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic ka kërkue leje nga Qeveria e Kosovës për me vizitue Leposavic'in. Kështu i kanë thanë Gazetës Blic burime mbrenda Qeverisë...

Vucic e pranon: S’muj me vizitue Kosovën pa leje

Kryeministri i Serbisë, dhe kandidati për president, Aleksandar Vucic ka thanë se ka dëshirë tejet të madhe për me e vizitue Kosovën gjatë fushatës...

Çudia në Suedi: Qe çka kërkohet lidhun me seksin!

Për disa aspekte, Suedia asht 'parajsë' për punonjësit. Suedia asht nji nga shtetet me kohën ma të shkurtë të punës në Europë, vendi ku për...

Qysh mujn me përfitue dhe humb shqiptarët “Leje të përhershme qëndrimi”...

Dhoma Nacionale e Zvicrës ka miratue ligjin e rishikuem për të huejt gjate nji seance të mbajtun në Dhetor. Në formën e re, ky ligj...

Zyrtare: Kosova merr nji lajm të madh nga FIFA

FIFA i ka dhanë leje Besart Berishë që me luejt me përfaqësuesen e Kosovës. Albert Bunjaki, selektori i Kosovës, ka marrë nji lajm shumë të mirë...

Mbi 5 mijë kosovarë morën leje pune në Gjermani, kështu mundeni...

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka ba të ditun se bashkëpunimi Kosovë - Gjermani, rreth hapjes së tregut të punës në...

Ndalen punimet në Stadiumin e Prishtinës, e pabesueshme arsyeja!

Zyrtarisht punimet për renovinim tanësor të Stadiumit të Qytetit të Prishtinës janë ndalue nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë. MMPH po pretendon që...

Qe kur pritet që FIFA me vendos për Arbër Zenelin

Arbër Zeneli, padyshim se asht nji nga lojtarët ma në formë të Kosovës për momentin. Ai nuk po ndalet tue shënue për ekipin e tij,...