E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: letrat

Këto janë letrat e Clinton dhe Bush që shkruen për...

Letra prekëse e shkrueme me dorë nga Presidenti George W. Bush për pasardhësin e tij Barack Obama në prag të betimit të tij në...

Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri pakistanez (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka pranue sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri jorezident të Pakistanit për Kosovën, Sohail Mahmood. Presidenti...

Këshilltari i Kryeministrit: Letrat e Thaçit nuk kanë krijue asnji efekt...

Katër letrat e presidentit, Hashim Thaçi nuk kanë krijue ndonji të keqe, por as edhe ndonji efekt pozitiv. Kështu ka thanë, Besnik Berisha – këshilltar...

Kryeprokurori Lumezi i përgjigjet Presidentit Thaçi

Përmes nji njoftimi për medie, Prokurori i Shtetit, konfirmon se dje ka pranue katër shkresa nga ana e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim...

Kryeprokurori: Po, i kemi pranue letrat e Presidentit Thaçi

“Rastet e njohuna të krimeve të randa siç janë, masakra kundër familjes Jashari në Prekaz, masakra në Reçak, në Izbicë, në Abri të Epërme,...

Letra kërcënuese ndaj Kryeministrit të Shqipnisë Edi Rama

Nji 57-vjeçar nga Korça i ka dërgue kryeministrit nji zarf me letra, të cilat kishin në përmbajtje të kërcënimit. Zarfi ka mbërri më 30...

Letrat: “Gjithnji i yti, Tony”, Blair e nxiste Bushin që me...

Letrat e maposhtme të dërgueme nga Tony Blair për George W Bush kur nuk kishte nisë ende lufta e Irakut shfaqin marrëdhanien e ngushtë...