E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: liberalizimi

Meta pret Hahn: Liberalizimi i domosdoshëm për Kosovën

Presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta, gjatë nji takimi sot në Tiranë me komisionarin e BE's për Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, tha se liberalizimi...

Pacolli: Europa s’duhet me na pa si barrë për liberalizimin e...

Zavendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thanë se mos liberalizimi i vizave për Kosovën asht nji padrejtësi e...

Demarkacioni në Arbitrazh, mundet me ndryshue situatën për liberalizim

Institucionet e Kosovës, janë të vetëdijshme se pa përmbushjen e kritereve nuk mund të ketë liberalizim të vizave, por Kosova asht tue avancue në...

Kjo asht deklarata befasuese e Haradinajt për liberalizimin e vizave (foto)

Kryeministri Ramush Haradinaj këtë të Shtunë i ka shkue për vizitë Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasanit. Me ministrin e tij Haradinaj fillimisht zhvilloi...

Demarkacioni kusht i padrejtë për liberalizimin e vizave

Shefja e BE's në Kosovë, Natalya Apostolova, ka thanë sot se BE qëndron afër Kosovës në përmbushjen e kritereve në rrugën drejt Bashkimit Europian...
Dhurata Hoxha

Dhurata Hoxha: Veç kështu mundet me ndodhë liberalizimi i vizave

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka thanë se kushtet që i janë vnue Kosovës në këmbim të liberalizimit të vizave duhen me u...

Haradinaj: Kemi me obligue BE’n me na dhanë liberalizimin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se shpejt ka m'u gjetë e vërteta e shënimit të vijës kufitare me Malin e Zi, e...

Apostolova e garanton PDK’n diçka për Specialen

Shefja e BE's, Natalia Apostolova, ka takue shefin e grupit parlamentar të PDK, Memli Krasniqi, dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq....

Haradinaj për Demarkacionin: Kufini asht në Çakorr, liberalizimi së shpejti (foto)

Kreu i AAK's, Ramush Haradinaj i cili njiherit asht dhe Kryeministër i Kosovës, në tubimin e sotëm në Klinë në kuadër të fushatës zgjedhore,...
Ramush Haradinaj

A po e përkrah Haradinaj idenë e Thaçit për pasaportat e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave. “Unë nuk mendoj që jemi të...