E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: live

LIVE mbledhja e Qeverisë (video)

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka caktue për sot n'orën 16:00 mbledhjen e kabinetit qeveritar. Asht paralajmërue se në këtë mbledhje ka m'u miratue programi...

LIVE: Amerikanët shohin ‘kjametin’: Gjithçka në Florida po shkulet prej toke...

Uragani Irma e ka goditë shtetin amerikan të Florida's mëngjesin e së Diellës, tue rrxue drujtë sikur të ishin fije shkrepëse. Për pasojë, mbi 1...

LIVE: Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës (video)

Seanca e jashtëzakonshme ka fillue të mbahet me kërkesë të opozitës. Partitë opozitare LDK, Alternativa dhe Vetëvendosje kanë kërkue seancë të jashtëzakonshme me debatue lidhun...

LIVE n’RROKUM, vazhdon seanca per votimin e Qeverisë (video)

Mbas nji pauze te gjate pritet me vazhdue seanca per votimin e Qeverise Haradinaj. Kjo mbasi tashma ne Kuvend asht kthy edhe Lista Serbe. Shiheni LIVE...

LIVE vazhdimi i seances se Kuvendit (video)

Tashma ka filue seanca per vazhdimin e seances se Kuvendit. Televizioni Rrokum e transmeton Live. Shihne videon e meposhtme:  

LIVE: Seanca konstituive e Parlamentit

Përpjekja 6'të për zgjedhjen e Kryeparlamentarit. Drejtpëdrejt në Rrokum TV.

Kryebashkiaku i Houston paralajmëron ma të keqën: Niveli i ujit po...

Me gjithë intervenimin e shpejtë të njisive të emergjencës në Houston, ata nuk mjaftojnë sepse bahet fjalë për nevojën e evakuimit të 6.5 milion...

LIVE n’Rrokum seanca e Kuvendit (video)

Ka fillue seanca konstituive e Kuvendit te Kosoves, ku ne rend dite jane zgjedhja e Kryetarit dhe Nenkryetareve te Kuvendit. PAN ne kete seance po...

Kuvendi i Mitrovicës, homazhe për ish-kryetarin (video)

Në Mitrovicë kanë fillue homazhet për ish-Kryeministrin dhe ish kryetarin e Mitrovicës, Bajram Rexhepi. Ai ka vdek dje në nji spital të Turqisë ndërsa varrimi...

NASA transmeton LIVE eklipsin në SHBA (video)

Eklipsi i Diellit përshkon gjithë territorin amerikan, diçka që ndodh nji herë në 100 vjet. Eklipsi fillon në brigjet perëndimore, në shtetin e Oregonit dhe...