E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: lufta

A asht lufta afër? Kina po e ndërton rrjetin e kampeve...

Kina në qetësi po ndërton rrjetin e kampeve të refugjatëve përgjatë kufinit të vet të gjatë 1416 kilometra me Korenë Veriore në pritje të...

Presidenti Thaçi: Ta mbyllim kapitullin e luftës, ta hapim të paqes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, asht deklarue se komisioni për të Vërtetën dhe Pajtimin, ka për qëllim mbylljen e kapitullit të luftës dhe hapjen...

Njeriu që ktheu në Kosovë trupat e mbi 1 mijë të...

Kryepatologu i Kosovës, Arsim Gërxhaliu, asht marrë gjanësisht me problemin e të zhdukunve të luftës. Ai tregon se ka udhëtue për në Serbi mbi 110...

Apostolova: Çdo ditë duhet m’u ba luftë kundër korrupcionit

Shefja e zyrës së BE's, në Kosovë, Natalia Apostola në përmbylljen e “Javës kundër korrupcionit 2017″, ka thanë se lufta kundër korrupcionit nuk duhet...

Ambasadori amerikan kallxon se kush duhet me luftue korrupcionin!

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, në përmbylljen e “Javës kundër korrupcionit 2017″, ka thanë se gjatë krejt javës...

NATO thirrje Ballkanit: Zbusni tensionet, s’duem ma luftë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg, ju ka ba thirrje vendeve të Ballkanit me zbutë tensionet. Në nji konferencë për shtyp në Bruksel, në...

Paralajmëron Palestina: Nëse Trump njeh Jerusalemin si kryeqytet, nis lufta!

Ka ardhë edhe reagimi i parë nga përfaqësuesi kryesor i palestinezëve në Britani, mbas raporteve se Presidenti amerikan po pregaditet me njoftue vendimin e...

Avokati Gashi tregon se kush munden me qenë të akuzuem nga...

Gjykata Speciale për Kosovën nuk ka te baj me ngritjen e aktakuzave, por bahen nga prokuroret ne kuader te kesaj Gjykate qe kane zyret...

Rugova: Po bahet luftë për me damtue imazhin e LDK’s

Deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Naser Rugova ka thanë se në Istog asht tue u ba nji luftë speciale ndaj qytetarëve të saj...
Nikki Haley

“Bota shumë afër luftës” – Paralajmërimi prej SHBA’ve

"Tash bota asht shumë afër luftës". Kështu ka thanë ambasadorja amerikane, Nikki Haley, në Këshillin e Sigurimit të OKB's. Mbas përfundimit të fundit të nji rakete...