E enjte, 18 Janar 2018

Tema: luta

Luta ja kthen keq Haradinajt, mbas premtimit të tij për vizat!

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri asht shpreh pesimist për liberalizimin e vizave gjatë muejit Mars të vitit të ardhshëm. Haziri ka thanë...

Haziri e ‘godet’ keq Kurtin: Ju hyne njerëzve në shtëpi veç...

Nënkryetari i LDK's dhe Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reague rreth përçamjes në Vetëvendosje që ndodhi mbasi u ba publik nji skandal i...
lutfi haziri

LDK paralajmëron mocion ndaj Qeverisë ‘Haradinaj’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, sërish ka tregue gatishmëninë e LDK's për ngritjen e nji mocioni mosbesimi ndaj Qeverisë “Haradinaj”...
Lutfi Haziri

Luta nga Brukseli: Asht momenti i fundit për miratimin e Demarkacionit...

Për Demarkacionin dhe liberalizimin e vizave asht folë edhe në Kongresin e Partive Popullore Europiane, anëtare e së cilës asht Lidhja Demokratike e Kosovës. Në...

Luta për Rugovën: Këpucat e tij, sot ju bien krejtve të...

Kryetari i Gjilanit dhe Nënkryetari i LDK's, Lutfi Haziri ka kujtue Ish Presidentin Ibrahim Rugova në ditëlindjen e tij. Haziri thotë se këpucët e Rugovës...
Lutfi Haziri

Luta i bindun: Me rinumërim LDK fiton në Prishtinë

Rinumërimi në Prishtinë asht i domosdoshëm, thotë Haziri i LDK’s. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thanë se më 19 Nandor kjo...

Komenti i Kurteshit për humbjen në Gjilan, çka pret nga Luta!

Rezultati i zgjedhjeve të 22 Tetorit nuk arriti me nxjerrë nji fitues në komunën e Gjilanit. Qytetarët e kësaj komune ju drejtuen dje persëri kutive...

Luta si Ramushi, shihni kend e puth ‘live’ në emision (video)

  Lutfi Haziri, kandidati i LDK's për Gjilanin në ballotazhin e 19 Nandorit, e ka puth live ne emision gruen e tij. Mbasi që Haziri festonte...

Luta: Fitorja në Gjilan asht punë e kryeme (video)

Lutfi Haziri, kryetar i Gjilanit dhe kandidat i LDK's në ballotazh për Gjilanin ka prezentuar t'arritunat, e tij gjate mandatit te tij, si dhe...

Luta: Me fitoren e LDK’s fitojnë krejt në Gjilan

Nën udhëheqjen e kryetarit të degës së LDK's dhe Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot janë mbajt takime të veçanta me strukturat e partisë...