E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: madagascar

Madagascari konfirmon njohjen e Kosovës (foto)

Në renditjen e 115 të vendeve që njohën shtetin e Kosovës, ashtshteti i Madagascarit. E sot këtë e ka konfirmue edhe zyra e Ministrisë së...

Presidenti Thaçi kërkon njohjen e pamvarësisë së Kosovës prej këtij shteti

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritë sot në takim nënkryetarin e Senatit të Madagascarit, Amido, me të cilin ka bashkëbisedue për...

Kryeparlamentari Veseli kërkon njohjen nga Madagascari

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritë në takim zavendëspresidentin e Senatit të Madagascarit, Amido. Veseli e ka njoftue atë me...

Flamuri i Kosovës qëndron i barabartë në mesin e 80 shteteve...

Flamuri i Kosovës, sovran dhe i barabartë në mesin e shumë shteteve anëtare të Francofonisë në Samitin e Madagascarit. Në këtë Samit po marrin pjesë...

Ministri Hoxhaj i dorëzon kërkesën për njohje Madagascarit

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takue sot ministren e Jashtme të Madagascarit, Beatrice Atalla, në kuadër të...

Dacic falenderon Madagaskarin për mosnjohjen e Kosovës

Nënkryetari i parë i Qeverisë së Serbisë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Dacic asht takue sot me shefen e diplomacisë së Madagaskarit, Beatrice...

Presidenti Thaçi pritet me pasë debat t’ashpër me Dacic në Madagascar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka me marrë pjesë në Samitin e Organizatës Ndërkombëtare të Francofonisë që mbahet nga 22 deri më 26 Nandor në...

Hoxhaj lobon për njohje në Konferencën e Francofonia në Madagascar

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtue dje për në Madagascar, ku ka me marrë pjesë në sesionin e 32'të të...