E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: majlinda

Lajm i keq për Majlindën, kjo i ndodhi në Kampionatin Botnor!

Majlinda Kelmendi asht mposht në Kampionatin Botnor. Xhudistja kosovare ka pësue humbje nga japonezja Ai Shishimme. Në këtë mënyrë, Majlinda e ka humb mundësinë për me...

Majlinda e nis me fitore Kampionatin Europian

Majlinda Kelmendi e ka nis me fitore Kampionatin Europian të Xhudos, i cili po mbahet në Poloni. Vetëm dy raunde kanë mjaftue që kampionia aktuale...

Majlinda i ban dhuratë të veçantë Ramushit n’Francë (foto)

Xhudistja e famshme kosovare, Majlinda Kelmendi e ka vizitue Ramush Haradinajn në Francë. Kelmendi i ka dhurue liderit të AAK's librin e saj që mbanë...

Veseli: Majlinda e Distria ja dhanë Kosovës dhuratën ma të çmueme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka komentue fitoren e Majlinda Kelmendit me Medaljen e Artë dhe Distria Krasniqit me Medaljen e Bronztë,...

Kështu e priti Mustafa fitoren e Majlindes dhe Distrias (foto)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkrue në profilin e tij zyrtar në Facebook, për me urue Majlinda Kelmendin, që raftit të saj të...

Majlinda bahet e ARTË n’Paris (foto)

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi ka fitue medaljen e Artë në Paris. Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi, ka fitue medaljen e Artë në Grand Slam të Parisit. Ajo...
majlindaaks

Majlinda në finale të Parisit, lajm i keq për Distrian!

Majlinda Kelmendi ka kalue në finale të Grand Sleamit të Parisit, ndërsa Distria Krasniqi asht eliminue në gjysëfinale Xhudistja ma e mirë në botë, Majlinda...
majlindaaks

Majlinda shpallet xhudistja ma e mirë e vitit

Fituesja e medaljes së artë në Rio 2016 asht shpall ma e mira e këtij sporti për këtë vit. Majlinda Kelmendi asht shpall xhudistja ma...

Ekskluzive: Sonte ne Rrokum kampionia e botes, Majlinda Kelmendi

Sonte ne Televizionin Rrokum prej ores 22:30 asht e ftueme  ekskluzive kampionia e botes ne xhudo Majlinda Kelmendi. Me majlinden flet redaktori i sportit ne...

Shteti ja ndanë paret kampionëve, qe sa merr Kelmendi e Kuka!

Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka kanë me u shpërblye nesër nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për suksesin e arritun në Rio 2016,...