E enjte, 18 Janar 2018

Tema: Manchester City

Sot luhet nji ndeshje e madhe n’Angli

Sot ne oren 17:00 luhet super ndeshja Liverpool-Manchester City. Ekipi i Guardiola's nuk po njeh kundershtar dhe duket se e ka 'hipotekue' titullin per sivjet...

Anglezët luejnë futboll edhe sot, këto janë dy ndeshjet interesante (foto)

Premier League angleze zhvillon ndeshje edhe sot, ne diten e fundit te vitit 2017. Ne oren 13:00 luhet ndeshja Crystal Palace-Manchester City, shkruen Rrokum.TV Derisa ne...

Sot luhet super derbi n’Angli, këto janë formacionet (foto)

Sot tue fillue ne oren 17:30 në Premier League luhet super derbi i qytetit te Manchester. Manchester United pret liderin Manchester City ne nji prej...

Pregadituni, sot n’Angli luhen dy super ndeshje

Ne Premier League angleze sot asht dite e madhe per futbollin. Ne program jane dy ndeshje tejet interesante, shkruen Rrokum.TV Ne oren 15:15, Manchester City e...
Champions League

Champions League sonte me dy super ndeshje (foto)

Sonte ne Champions League zhvillohen takimet e radhes. Pa dyshim, fokusi ka me qene ne ndeshjet Tottenham-Real Madrid dhe Napoli-Manchester City, shkruen Rrokum.TV Ndersa, keto jane...

Votojnë tifozët – Ky ekip ka me qenë kampion i Premier...

Tifozët e Premier League favorizojnë Manchester City'n në garë për titull të kampionit. Në nji sondazh të krijuem nga “The Sun”, ekipi i Pep Guardiola's...

Champions League sonte me dy ndeshje të forta (foto)

Rikthehet sonte Champions League me ndeshje shume interesante. Ne 20:45 Manchester City e pret Napolin ne nji ndeshje qe pritet me qene atraktive, shkruen Rrokum.TV Edhe...

Bomba nga Spanja: Gjiganti anglez ka gati 400 milionë për Messin

Messi dhe Barcelona ende nuk e kane zyrtarizue vazhdimin e kontrates. Kjo ka ba qe, ekipi anglez, Manchester City, me u ba gati per sulm...

Bomba nga Franca: Qe kush asht gati me ble Messin!

Pep Guardiola dhe Lionel Messi perseri se bashku? Duket e pamundun, por ne ditet e sotme me keto zhvillime asgja nuk asht e pamundun. Simbas mediumit...

Kjo foto e Mbappe shton spekulimet

Perkunder deklarimeve te zyrtareve te Monaco se Mbappe nuk ka me u largue nga ekipi, ylli i ri francez mundet me qene sensacioni i...