E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Manchester United

Sot luhet super derbi n’Angli, këto janë formacionet (foto)

Sot tue fillue ne oren 17:30 në Premier League luhet super derbi i qytetit te Manchester. Manchester United pret liderin Manchester City ne nji prej...

E pabesueshme sa shumë pare i ka kushtue Januzaj Sociedadit (video)

Manchester United ka zbulue saktësisht sa e ka shitë Adnan Januzaj te Real Sociedadi gjatë verës dhe tifozët nuk munden me besue se sa...

Pregadituni, sot n’Angli luhen dy super ndeshje

Ne Premier League angleze sot asht dite e madhe per futbollin. Ne program jane dy ndeshje tejet interesante, shkruen Rrokum.TV Ne oren 15:15, Manchester City e...

Januzaj tregon fajtorin për largimin e tij nga Manchester United (foto)

Adnan Januzaj ka kritikue ish menaxherin e Manchester United, Louis van Gaal. Januzaj ka thënë se ish menaxheri i Manchester United ishte ai që e...

Shihni çfarë kerre grahin lojtarët e Manchester United (foto)

Kush nuk kishte me dashtë me qenë pjesë e ekipit të Manchester United apo me pasë një Rolls-Royce me vlerë 240 mijë paund? Sulmuesi belg,...

Manchester United, gati me ba goditjen 100 milionëshe

Manchester United po planifikon me i shpenzue 100 milione funta me nenshkrue me yllin e Atletico Madrid, francezin Antoine Griezmann, simbas Daily Star. Sulmuesi francez...

Lajm fantastik për Realin: Zbulohet çka i tha De Gea –...

David De Gea i ka kërkue me sa duket kapitent të Real Madrid'it Sergio Ramos, me zgjidhë lëvizjen e tij drejt gjigantëve të La...

Mourinho “shpërthen” mbas humbjes kundër Real Madrid

Jose Mourinho e ka pranue se Real Madridi ka qenë superior në disa momente ndaj Manchester United, por thotë se fitoi trofeun falë gollit...

Januzaj godet Mourinho’n dhe Manchester United’in

Duket se largimi nga Manchester United e ka prekë mesfushorin shqiptar, Adnan Januzaj. Adnan Januzaj ka thanë se ka me punue humë te Real Sociedadi...

Lajm katastrofal për Manchester United (video)

Manchester United ka marrë nji lajm të keq nga UEFA. Institucioni kryesor i futbollit në Europë, ka denue me tre muej moslojë mbrojtësin, Eric Bailly,...