E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: maqedoni

Pacolli në Maqedoni, merr pjesë në takimin e vendeve të Kartës...

Zavendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm po qëndron për vizitë në Maqedoni, ku pritet me marrë pjesë në takimin e ri të vendeve...

Vjen ky lajm për Nikolla Gruevski’n

Nikolla Gruevski ka dhanë dorëheqje nga drejtimi i partisë VMRO DPMNE, e cila ka qeverisë Maqedoninë deri para Qershorit të këtij viti kur drejtimin...

Dorëheqja e Gruevskit, sot ndodh ky zhvillim

Mbasditen e sotme Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE ka me mbajtë mbledhje ku duhet formalisht të vërtetohet vendimi për Kongresin e jashtëzakonshëm që ka me...

Ish–Koloneli turk alarmon situatën: Ky asht plani që po pregaditë FETO...

Ish – Koloneli i Gjykatës së Korpusit Ajror në Turqi, Ahmet Zeki Ucok, nji nga ma të njoftunit e kësaj fushe atje, ka alarmue...
yeee

A do të jetë ambasador në Maqedoni, e vulos Yee!

Përfaqësuesi diplomatik i SHBA've, Hoyt Brian Yee ka hedh poshtë lajmin që qarkulloi në media se ai do t'emnohet ambasador në Shkup. Në nji intervistë...
Zaev-me-plis-600x500

Etiketime Politike n’Maqedoni: A jemi te Zaevit, apo eshte Zaev i...

Shaqir Islami     Një dukuri përçarëse ndodh mes nesh. Jo dukuri “ollur-ollmaz”, por, një dukuri që duhet ta shqetësojë secilin në shoqërinë tonë. Mua, them se...

Policia e Maqedonisë në kërkim të këtij deputeti

Deputeti Lupco Dimovski asht njani nga gjashtë personat që ende asht i pakapshëm për policinë e Maqedonisë dhe që dyshohet për dhunën në Kuvend...

Vjen lajmi, këtë vendim tash e ka marrë Nikola Gruevski

Zhvillime të randësishme politike në Maqedoni. Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski mësohet se ka dhanë dorëheqjen nga detyra e kryetarit të partisë së tij, VMRO-DPMNE. Lajmi...

Momenti kur u arrestue sot ish zyrtari i naltë maqedonas (video)

Sot në orët e hershme të mëngjesit asht arrestue Mitko Çavkov, ish drejtor i Byros për Siguri Publike. Çavkov asht arrestue mbas hapjes së hetimeve...

Masa të forta sigurie në Maqedoni, arrestime të mëdhaja

Në kuadër të arrestimeve të orëve të hershme të mëngjesit në Maqedoni, janë prangosë edhe deputetë të VMRO-DPMNE, Krsto Mukovski, Luben Arnaudov dhe Zhaklina...