E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Maqedonia

LIVE: Mbledhja e dy Qeverive në Pogradec, qytetarët dalin në protesta...

Mbahet sot në qytetin e Pogradecit mbledhja mes dy Qeverive, asaj shqiptare dhe të Maqedonisë. Por pak minuta para se Edi Rama dhe Zoran Zaev...

Kosovën dhe Maqedoninë i bashkon shumëçka (foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në...

Zaev e zbulon se a ka me mbështetë Maqedonia anëtarësimin e...

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, ka thanë se Maqedonia ka me ndihmue në normalizimin e marrëdhanieve Kosovë-Serbi. I pyetun nëse Maqedonia ka me përkrah anëtarësimin e...

Deklaratat e Haradinajt dhe Zaev mbas takimit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se ndihen të nderuem me vizitën e kryeministrit maqedonas, Zoran Zeav. Haradinaj ka tregue edhe për detajet e...

Zaev midis Beogradit, jau prish qejfin serbëve me këtë deklaratë (foto)

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, beson se ka me pasë rezultate pozitive në dialogun e Brukselit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Zaev, i cili...
eurovizion

Maqedonia përjashtohet nga Eurovisioni, ky asht shkaku

Emni i Maqedonisë nuk gjendet në listën e 42 pjesëmarrësve në festivalin e kangës europiane "Eurovision" për vitin e ardhshëm. Si arsye se pse Maqedonia...

Maqedonia ndalon 1 ton drogë, e cila kaloi pa problem n’kufinin...

Shteti maqedon me 1 Nandor ka ndalue në pikën kufitare në Bllacë - 1 ton drogë të llojit kanabis. Kjo sasi e drogës kishte kalue...

Maqedonia në heshtje parazgjedhore

Maqedonia sot asht në heshtje parazgjedhore, mbasi dje në mesnatë përfundoi fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Sot votojnë të smurët dhe...

Zaev-Pacolli: Maqedonia dhe Kosova s’kanë çashtje të hapuna

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni, ka realizue takim edhe me Kryeministrin Zoran Zaev. Pacolli...

Edi Rama premton mbledhje të përbashkët edhe me Qeverinë e Maqedonisë

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ndodhet në Shkup për nji vizitë pune dhe ka me marrë pjesë në Samitin rajonal “100 liderë në biznis...