E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: Marko Djuric

Zgjedhja e Haradinajt kryeministër, flet Marko Djuric

Marko Djuric, drejtor i të ashtuquejtunës Zyrë për Kosovën në Serbi ka komentue krijimin e Qeverisë së Kosovës në krye me Ramush Haradinajn. Ai ka...

Tahiri – Djuric’it: Asociacionin e formon veç Qeveria e Kosovës

Formimn e Asociacionit të komunave serbe mundet me e ba vetëm Qeveria e Kosovës, në pajtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, ka thanë kryenegociatorja Edita...
Bajram Gecaj

Gecaj: Djuric po ban filma

Zavendësministri Bajram Gecaj ka deklarue se Marko Djurici i Serbisë po flet lidhje e palidhje për Kosovën. Gecaj po konsideron se Djurici asht rikthye në...

Edita Tahiri i kundërpërgjigjet Djuric’it

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri i cilëson të ulta deklaratat e drejtorit të ashtuquejtunës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, mbasi...
Tahiri-djuric

Djuric provokon randë, qe çka thotë për Edita Tahirin dhe Asociacionin

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric ka deklarue sot se e “ka pritë vizitën e paparalajmërueme të ministres për...

Djuric ironizon me veteranët e UÇK’s

Marko Djuric sot ka komentue edhe protestën e veteranëve të UÇK's për rrximin e murit në pjesën veriore të Mitrovicës. “Ata në listën tonë edhe...
policekosovo

Vizita e Djuric, suspendohen komandanti i Policisë së Kosovës në veri...

Zavendës komandanti i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, majori Goran Zivkovic dhe shefi i operativës, kapiteni Milija Milosevic, janë suspendue nga puna...

Djuric i ‘shkel’ institucionet e vendit, futet n’Kosovë!

Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Djuric ka hye në Kosovë, konkretisht në Mitrovicë. Burime të KosovaPress bajnë të ditun se...

Djuric’it i ndalohet hymja në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, ka refuzue sërish kërkesën e Marko Djuricit për me hy në Kosovë. Këtë e ka konfirmue, Bashmir Xhemaj,...

Hyseni demanton Djuric’in. Kjo asht e vërteta e vizitës së Kryeministrit...

Mediet elektronike serbe kanë raportue gjatë ditës së sotme se eskorta e kryeministrit të Republikës, Isa Mustafa dhe disa ministrave të tjerë të Qeverisë...