E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Marrëveshja

Thaçi: Marrëveshja për Termocentralin ‘Kosova e Re’ sjell stabilitet energjik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka mirëprit sot arritjen e marrëveshjes në mes të Qeverisë së Kosovës dhe investitorit amerikan “Countour Global” për...

Vjen lajmi i mirë për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti sot mbledhjen e Komitetit Drejtues për Termocentralin “Kosova e Re”. Në këtë takim ku ishin të pranishëm...

Thaçi në Paris flet për marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferencën e Parisit, që po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik Ndërkombëtar të...

Hoxhaj në Washington: Qe kur mundet me ndodhë marrëveshja me Serbinë

Zavendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në Washington të Shteteve të Bashkueme të Amerikës, ku ka marrë pjesë në konferencën për Ballkanin të...
LDK-AKR

Zyrtare, nënshkruhet koalicioni LDK-AKR në Ferizaj

Aleanca Kosova e Re i ka premtue përkrahje Lidhjes Demokratike të Kosovës në ballotazhin e 19 Nandorit. Asht deputeti i AKR, Labinot Tahiri, ai i...

AKR dhe VV zyrtarizojnë marrëveshjen për koalicion edhe në Mitrovicë (dokument)

Aleanca Kosova e Re në Mitrovicë ka nënshkrue marrëveshje për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka ba të ditun vetë kandidati i AKR's për...

Kjo asht përmbajtja e marrëveshjes së arritun në mes VV’s dhe...

Sot në Prishtinë, Lëvizja Vetëvendosje ka lidh koalicion me Aleancën Kosova e Re që kjo e fundit me mbështetë në ballotazhin e zgjedhjeve të...

Arrihet marrëveshje në mes LDK’s dhe AAK’s për ballotazhin e Prishtinës

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës kanë zhvillue sot nji takim në njanën nga lokalet e Prishtinës ku kanë diskutue...

Lunacek e ‘godet’ Haradinajn: BE s’njeh marrëveshje të re për Demarkacionin!

Ish deputetja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunaçek, ka thanë se Bashkimi Europian nuk njeh marrëveshje të re për Demarkacionin, ndërsa ka kërkue nga Presidenti...

Arrihet marrëveshja ndërmjet Ministrisë së Kulturës dhe aktorëve

Aktorët e TKK's sot ndërpresin grevën. Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi njofton se ata sot kanë me ndërpre grevën. Vendimi ka m'u publikue sot, në nji...