E diel, 21 Janar 2018

Tema: masat

9 milionë jetë merr ajri i ndotun, Prishtina s’ndërmerr asnji masë...

Nji në 9 persona vdesin në botë si pasojë e ndotjes së ajrit. Këto janë të gjetunat ma të reja të Organizatës Botnore të Shëndetësisë...

Ky ministër ju ban thirrje organeve të rendit me marrë masa...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thanë se organet shtetnore të ndjekjes duhet m'u marrë me rastin e raportuem  e të shtënave me armë...

Po i vjen i ftofti polar, Britania merr masa me përballue...

Britania ka paralajmërue se tre javë të akullta kanë me mbërri së shpejti, ndërkohë që ernat dhe bora polare parashikohet me goditë shumë pjesë...

Serbia e merr vendimin ndaj Kosovës për importin e miellit!

Ministri i Tregtisë në Serbi, Rasim Lajic ka njoftue se shteti serb që nga sot ka me  fillue me pregaditje për zbatimin e kundërmasave...

Këto janë masat e Qeverisë për krizën energjetike

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferat Shala në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës ka folë lidhun me situatën energjetike në vend. Tue...

Ministria rekomandon që punëtorët mos me dalë në punë në Maqedoni

Enti për punë Hidrometeorologjike njoftoi se nga sot e deri të Shtunën, Maqedonia ka m'u përfshi nga faza e portokallit. Ministria e Shëndetësisë rekomandon m'u...

Serbët vijnë për ‘Vidovdan’, këto janë masat e policisë

Sot festohet festa religjioze ortodokse “Vidovdani”, ndërkaq për këtë festë Policia e Kosovës ka ba të gjitha pregaditjet që të mos ketë incidente. Zadhanësi i...

Policia britanike rrit masat e sigurisë, kjo asht arsyeja

Mijë anëtarë të forcave policore u shpërndanë sot në rrugët e Londrës dhe Birmingemit, për të parandalue përplasjet e mundshme mes demonstruesve të krahut...

Vërshimet në Tetovë, kërkohen masa urgjente për sanimin e terrenit

Mbramë asht mbajt mbledhja e Qendrës për menaxhim me kriza. Në këtë mbledhje asht diskutue për situatën në terren mbas të reshunave të denduna të...