E diel, 22 Tetor 2017

Tema: Memli Krasniqi

Krasniqi: VV e LDK nuk ishin të interesuem për seancë, “ishin...

Memli Krasniqi shef i Grupit Parlamentar të PDK's, ka thanë se sjelljet e Vetëvendosjes e LDK's ishin nji skenar i pregaditun. Ai ka thanë se...

Caktohet shefi i Grupit Parlamentar të PDK’s (emni)

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, asht vendosë me qenë Memli Krasniqi. Lajmin e ka konfirmue vet Krasniqi për ‘Indeksonline’. Ish ministri asht...

Krasniqi: Qe pse nuk morëm pjesë në seancë

Nënkryetari i PDK, Memli Krasniqi, ka thanë se sot kanë refuzue me u ba pjesë e cirkut të opozitës, mbasi ata po bajnë përpjekje...

Memli Krasniqi: Qe pse PAN’i nuk erdhi në seancë

Koalicioni PAN nuk ishin prezentë sot në seancën, të cilën vetë e kishin thirrë me zgjedhë kryetarin dhe nënkryetarët e Parlamentit të Kosovës. Nënkryetari i...

Memli Krasniqi flet për takimin e liderëve të PAN’it

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka cilësue si të rregullt takimin e liderëve të koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj...

Krasniqi tregon se a ka me qenë kandidat për kryeparlamentar

Dilema të shumta janë krijue lidhun me kandidimin e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, për postin e kryeparlamentarit. Të përfolun ishin Memli...

Krasniqi: Shpend mos ofendo palidhje, banu fer

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk po i ndalin akuzat mes vete. Debati po vazhdon që nji kohë e në të...

Krasniqi i reagon Hazirit: PDK’ja ia realizoi andrrën LDK’s

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, iu asht përgjigjë akuzave të Lutfi Hazirit nga LDK se gjoja partia e tij asht mosmirënjohëse. Haziri e...

Nënkryetari i PDK’s i përgjigjet koalicionit LAA lidhun me formimin e...

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, iu asht përgjigjë zyrtarëve të LDK’s dhe atyne nga Alternativa, të cilët kanë shfaqë ambicie për me...

Krasniqi tregon se kujt i takon posti i kryeparlamentarit

Janë ba pothuejse tri javë nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat u shpallën mbas rrximit të Qeverisë Mustafa me nji mocion...