E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: messi

Bomba nga Franca: Qe kush asht gati me ble Messin!

Pep Guardiola dhe Lionel Messi perseri se bashku? Duket e pamundun, por ne ditet e sotme me keto zhvillime asgja nuk asht e pamundun. Simbas mediumit...

Barcelona-Messi, zbulohet nji e vërtetë e madhe

Lionel Messi ende nuk ka nënshkrue kontratë të re te Barcelona pamvarësisht se ekipi ka njoftue se ai e nënshkroi atë në muejin Korrik. Messi...

Edhe Messi e kishte shty referin në El Clasico’n e 2009,...

Shtyemja e Cristiano Ronaldo's ndaj referit në nji ndeshje “El Clasico” nuk ka qenë e para, me Leo Messi'n që ka ba të njajtën...

Mos e huq: Messi, Suarez dhe Neymar shtyhen kush po e...

Lionel Messi, Luis Suarez and Neymar janë padyshim 3 nga lojtarët ma të mirë në botë. Ata japin spektakë edhe në stërvvitje. Treshja jane shty se...

Mos u habitni, Messi dhe Ronaldo nuk janë lojtarët ma të...

Simbas CIES, (Qendra Ndërkombëtare e Kërkimeve Sportive), sulmuesi brazilian i Barcelonas, 25-vjeçari Neymar, asht futbollisti ma i shtrejt i planetit, me vlerë 210.7 milionë euro. Mbas...

Kjo video e Messit e ka “hallakatë” Twitterin sot

Nji video e publikueme në Twitter ka ba bujë të madhe në orët e fundit. Ajo tregon se pse Leo Messi asht asistuesi ma i mirë...

Messi, kontratë të ‘çmendun’, qe sa pare ka m’i fitue në...

Lionel Messi ka konfirmue të ardhmen e tij në Barcelonë, mbasi ka arritë marrëveshje të re që ka me mbajtë atë në Camp Nou...

Kjo deklaratë e Ronaldinho s’ka m’i pëlqye aspak Messit

Ronaldinho katër vjet ka luejt me Lionel Messin te Barcelona. Gjatë këtyne viteve, ambasadori i ri i Barcelonës, nuk e ka ndalë asnjiherë adirimin...

Ka me ju befasue kjo deklaratë e Balotellit për Messin dhe...

I pyetun nëse kishte me qenë nji fitues i Topit të Artë, Mario Balotelli bani nji hajgare me gazetarët tue thanë se për me arritë atë,...

Messi e ka nji kërkesë para se me nënshkrue kontratën e...

Lionel Messi dëshiron 5 prumje të reja në ekip para se me nënshkrue kontratën e re me Barcelonën. Simbas 'Diario Gol', argjentinasi ka kërkue...