E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: Milan

Pregadituni, sonte ka plot lojë

Edhe sonte asht nate e madhe sa i perket futbollit neper ligat europiane. Ne Itali, luhen ndeshje interesante, si Lazio-Napoli, Juventus-Fiorentina dhe AC Milan-Spal, te...

Shkëndija-Milan, informatë e randësishme për krejt tifozët që kanë me qenë...

Ndeshja e kthimit të Play Off të UEFA Europa League ndërmjet Shkëndijës dhe Milanit ka zgjue interes të madh në opinion dhe këtë javë...

Nji lum ndeshjesh interesante luhen sot

Dita e sotme ka ne program shume ndeshje interesante nga kampionate te ndryshme europiane. Prej sot fillojne krejt ligat e Europes, shkruen Rrokum.TV Ne Itali, ne...

U duk si stërvitje me Shkëndijën, por qe shifra marramendëse që...

Milani ka fitue mbramë kundër Shkëndijës me rezultatin tenistik 6-0. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për kualifikimet për fazën e grupeve të Europa League. Edhe...

Milan’i e ‘shkatërroi’ Shkendijën në ndeshjen e parë, shihni gollat (video)

Milan'i e ka shkatërrue Shkëndijën, në ndeshjen e parë të “play-off”'it për Ligën e Europës. Italianët e kanë mposht skuadrën nga Tetova me rezultat tenistik,...

Shihni çka bajnë lojtarët e Shkëndijës në ‘San Siro’ (video)

Shkëndija përballet me Milanin në “San Siro” në “Play-Off” të Europa League dhe lojtarët duken tejet të motivuem para kësaj ndeshje. Ndeshja fillon ne oren...

Dalin biletat e ndeshjes Shkëndija-Milan, këto janë çmimet

Krejt mbështetësit e Shkëndijës dhe dashamirët e futbollit prej sot kane me mujt me sigurue bileta për ndeshjen historike që Shkendija ka me luejt si vendes kunder...

Milan-Shkendija, ndryshim me randësi nga UEFA

Dueli i parë Milan – Shkëndija luhet fillimisht në San Siro më 17 Gusht, ndërsa takimi i kthimit ka me u luejt më 24...

Shkendija-Milan, Montella me deklaratë të pabesueshme

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka fole për kundërshtarin për ndeshjen “Play Off” të Europa League. Në nji deklaratë për mediat, tekniku italian befasoi të...

Ndryshon projekti, ‘bisha’ pranë nënshkrimit me ekipin e madh italian (foto)

Mbas përfundimit të kontratës me Manchester United, Zlatan Ibrahimovic ende nuk e ka vendosë të ardhmen e tij. “Bomberi” suedez pëlqen nji rikthim në Itali...