E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Miqesore

Sonte luhen dy miqësore lluksi

Sonte ne kuader te ndeshjeve miqesore te kombetareve ne futbol, luhen edhe dy ndeshje te medha. Ne oren 20:45 luhet ndeshja Holande-Itali, shkruen Rrokum.TV. Derisa ne...

Zyrtare: Kosova luen në Belgjikë me kampionin e Kupës së Afrikës

Nji lajm shumë i madh për përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Me 28 Mars të këtij viti në Belgjikë, ma saktë në stadiumin Edmond Machtens...
video

Bayern Munchen-Real Madrid, përmbledhja e lojës dhe rezultati

Ekipi i Real Madrid'it ka mposhtë me rezultatin minimal 1-0 Bayern Munchen falë nji golli në minutën e 79’ të mbrojtësit Danilo. Ndeshja asht zhvillue...
video

Video: Reali mposhtet nga PSG

Real Madrid ka humbe ndaj PSG ne miqesoren e luejtun sot ne oret e para te mengjesit. PSG ka fitue me rezultat 3-1, ndersa tana...

Kosova, fitore historike

Kosova ka shenue fitoren e pare si anetare e plote e FIFA. "Viktima" e pare e Kosoves ishte perfaqesuesja e Ishujve Faroe. Ne ndeshjen e...

Kompanitë e basteve ndërrojnë mendje për Kosovën

Para disa diteve kompanite botnore te basteve kishin favorizue Ishujt Faroe ne ndeshjen me Kosoven qe ka me u zhvillue sot, tue i kuotue...
video

Turpnohet Gjermania

Ka qenë nji ditë e mbushun me takime miqësore ajo e djeshmja, ku nuk kanë mungue befasitë e mëdha dhe të vogla. Padyshim që, rezulltati...

Zyrtare: Ky asht kundërshtari i parë i Kosovës mbas pranimit në...

Kombëtarja e Kosovës ka aranzhue edhe ndeshjen e dytë miqësore. Trajneri Albert Bunjaku ka me përgatit ekipin e tij për takimin e parë mbas pranimit...