E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: mitrovica

AKR

Pacolli: Urime Agim, që e naltësove sërish AKR’n në bastionin e...

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, asht deklarue mbas fitores së kandidatit nga kjo parti në Mitrovicë. Ky asht postimi i plotë: Koha, dhe...

Sefaj, Maxhuni dhe Thaçi flasin për sigurinë në Mitrovicë

Ministri i Punëve të Mbrendshme, Flamur Sefaj, ka vizitue Drejtorinë Rajonale të Policisë së Kosovës në Mitrovicë, ku u pritën nga drejtori rajonal, Nehat...
ldk pdk akr

Zyrtari i AKR’s në Mitrovicë kërcënon n’emën të PDK’s (audio)

Militanti i AKR's në Mitrovicë, Selim Jonuzi, shumë i afërt me Agim Bahtirin, ka kërcënue nji ish-aktivist të së njajtës parti, përkatësisht Agim Sylën,...

Agim Bahtiri nënshkruen edhe nji koalicion në Mitrovicë

Aleanca Kosova e Re dhe Alternativa sot kanë nënshkrue marrëveshje koalicioni në Mitrovicë, ku do t’i jepet mbështetje kandidatit për kryetar komune, Agim Bahtiri. Kjo...

Ferati del kundër kaolicionit me AKR’n, e ka nji ‘selam’ për...

Fehmi Ferati, ish kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Mitrovicës ka dalë kundër koalicionit për ballotazh ndërmjet AKR's dhe VV's. Me këtë marrëveshje, Lëvizja...

AKR dhe VV zyrtarizojnë marrëveshjen për koalicion edhe në Mitrovicë (dokument)

Aleanca Kosova e Re në Mitrovicë ka nënshkrue marrëveshje për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka ba të ditun vetë kandidati i AKR's për...

Nis zbatimi i marrëveshjes për gjyqësorin, kjo asht përbamja e gjykatave...

Në pjesën veriore dhe jugore të Mitrovicës sot ka nis praktikisht zbatimi i Marrëveshjes së Brukselit për Gjyqësorin, për të cilën dy palët u...

A ka interesim LDK për koalicione në Mitrovicë!

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk asht e interesueme me bashkëpunue me ndonjanin prej kandidatëve që janë në ballotazh për Mitrovicën. Kandidati i LDK's në zgjedhjet...

Kur ‘godet’ Bahtiri: Mitrovicën kam me fitue me 7 mijë vota...

Agim Bahtiri, kryetar dhe kandidat i AKR's per Mitrovicen, ka thane se asht i vetmi njeri i cili PDK'n e ka sjelle ne nji...

Kjo asht deklarata e Valdete Idrizit për Mitrovicën

Kandidatja e PDK's për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi ka arritë që në raundin e parë të zgjedhjeve lokale me dalë e para, tue...