E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: mpj

MPJ i kundërpërgjigjet Dacic’it: Kosovës shpejt do t’i vijnë njohje të...

Këshilltari i Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj po i hedh poshtë pretendimet e Ministrit të jashtëm serb Ivica Dacic, i...
Behgjet Pacolli

MPJ: Surinami s’e tërhoqi njohjen, Serbia po tenton me damtue Kosovën

Mbas raportimeve se Republika e Surinamit ka tërheqë njohjen e Pamvarësisë së Kosovës, lajm ky i cili u dha sot nga Ministri i jashtëm...

MPJ e Kosovës jep përgjigje për tërheqjen e njohjes nga shteti...

Zavendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Dacic ka deklarue sot se Serbia ka marrë vesh që shteti i Surinamit ka...

MPJ: Asht n’interes të vendit shtymja e aplikimit në Interpol

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka sqarue se vendimi për shtymjen e anëtarësimit të Kosovës në Interpol për vitin e ardhshëm asht...

Behgjet Pacolli merr zyrtarisht detyrën e ministrit të Punëve të Jashtme

Behgjet Pacolli tashma asht edhe zyrtarisht Ministër i Jashtëm i Kosovës. Atij këtë post ia dorëzoi ministri i deritashëm, Emanuel Demaj. Ministri i ri i...

MPJ, çka thotë për takimet e Vucic me përfaqësuesit e Speciales!

Ministria e Punëve të Jashtme e ka klasifikue si të pakonfirmuem informatën e Ambasadorit kosovar në Beograd, Valdet Sadiku, lidhun me takimet e zyrtarëve...
sputnik kosova

MPJ demanton keq Serbinë: Kosova anëtare me të drejta të plota...

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës informon qytetarët e Kosovës se Serbia me mbështetje të Rusisë ka deshtue për me kontestue anëtarësimin e...

MPJ: Janë të rrejshme informacionet se grupe t’armatosuna kosovare po shkojnë...

Ministria e Punëve të Jashtme ka lëshue nji reagim përmes të cilit përgënjeshtron shkrimet e ditëve të fundit në mediat serbe, për gjoja futjen...

MPJ e Rusisë: Marrëdhaniet Rusi-SHBA në periudhën ma të randë

Marrëdhaniet ndërmjet Rusisë dhe SHBA've po kalojnë në periudhën ma të randë që nga përfundimi i Luftës së Ftoftë, njoftoi të Martën, Ministria e...

Kosova persëri ka me aplikue për anëtarësim n’UNESCO

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj bani të ditun se Kosova ka me aplikue persëri për anëtarësim n'UNESCO. Hoxhaj këtë deklaratë e...