E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: mrekulli

Përziemja mrekullibamëse që arrin me i pastrue mushknitë për vetëm 3...

Duhani asht cilësue si vrasësi i dytë ma i madh në krejt botën, madje, e ka të shënueme edhe në paketë. Simbas Organizatës Botnore të...

Kjo asht e jashtëzakonshme: Krypa kundër pikave të zeza në ftyrë!

Cilat janë përfitimet e krYpës kundër puçrrave dhe pikave të zeza? Krypa asht nji përbamës i njoftun në të gjithë botën për përdorimin e saj në...

Ky lang i shkatërron qelizat e kancerit

Mjekësia alternative në shumë raste del me qenë shumë efektive për shnoshjen e shumë smundjeve. Ky lang i panxharit asht i ngarkuem me landë ushqyese...

Grueja që e ‘mashtroi vdekjen’, ajo çka ka ba doket e...

35-vjeçarja Rita nga India shihet tue ndejt mbi tre minuta e shtrime në mes të binarëve, për me i pshtue përplasjes së trenit me 38 vagonë...

Këto foto të Himarës kanë me ju lanë pa fjalë

Këto foto të komunës së re të Himarës dhe fshatnave të saj, që nga Dhërmiu e deri në Pilur janë vërtet fantastike. Kryetari i Komunës...

Mrekullia i pshton udhëtarët e këtij autobusi!

Pamje që shpesh i shohim në filma dhe na doken të pabesueshme të ndodhin në realitet, por në Indi ka ndodhë nji ngjarje vërtetë...

Ju e hidhni, por lëvorja e këtij fruti ban mrekulli

Ju ndoshta nuk e dini, por nuk asht vetëm langu i limonit efektiv. Likura e tij mundet me ju dhanë përfitime mbresëlanëse shëndetësore, tue...