E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: Mrekullia

Mrekullia! Shtatzanë gjatë kimioterapisë, foshnja lind e shnetshme (foto)

Maria Crider ishte 14 javëshe shtatzanë kur ajo bani zbulimin e tmerrshëm se ishte me kancer në gjinin e majtë. Në muejt e ardhshëm, 27-vjeçarja...

Ajo s’ka asnjiherë marre – Njihuni me “mrekullinë e tetë të...

Ajo s’ka pasë kurrë marre. Sidomos kur bjen fjala te format e saj, modelja californiane, Abigail Ratchford, cilësohet si nji mrekulli e tetë e botës.

Kjo bimë asht quejt “Dhuratë nga Zoti” dhe thuhet se shnosh...

Chaya asht nji bimë që e ka orgjinën nga Meksika. Edhe pse jo e njoftun shumë, bima ka benefite të pabesueshme për shnetën. Qe...

15 viktima në Karaibe, zyrtarët i konsiderojnë si mrekulli

Ma s'paku 15 persona kanë humb jetën dhe 20 të tjerë janë shpall në kërkim mbasi uragani 'Maria' ka godit qytetin e Donemica në...

Kur mjekët bajnë mrekulli, qe qysh janë pshtuen jetën këtij vogëlueshi...

Nji ndërhymje kirurgjikale shokuese asht ba në Australi ku mbas nji aksidenti të frigshëm të voglit Jackson Tailer ju thyen vertebra e parë dhe e...

Mos i huqni, këto janë fotot ma të pazakonta që s’i...

Planeti jonë asht vërtet i mrekullueshëm dhe unik. Mrekullitë që munden me ndodhë  në çdo moment na bajnë me admirue botën përreth nesh. Mjafton me shikue...

Ekspertët të lumtun: Qe ilaçi i mrekullisë për trunin

Shkencëtarët shpresojnë se kanë gjetë ilaçin e duhun për me i ndalue të gjitha smundjet neurodegjenerative të trunit, përfshi këtu edhe demencian. Në vitin 2013,...

Doktorët e konfirmojnë: Ky asht ilaçi mrekullibamës për nji nga smundjet...

Nji mjek i njohftun rus nga St Peterburg, Igor Knjazkin, ma në fund ka zbulue ilaçin mrekullibamës për gjandrat tiroide. Bahet fjalë për qepën e...
video

Mrekullia: Bebja e posalindun ja nis me ecë (video)

Kjo bebe e posalindun sfidon besimin e infermierëve, tue arritë objektivat normale të zhvillimit dhe të gravitetit me kambët e saj të vogla, tue ecë...

BE: Zgjidhja e krizave në Ballkan nuk asht mrekulli

Zadhanësja e BE's, Maja Kocijancic reagoi mbas zgjidhjes së shpejtë e thuejse të papritun të krizave në Maqedoni e Shqipni. Nuk besoj se asht rasti...