E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: munich

Sulm me armë në stacionin e trenit në Munich, ka edhe...

Gjuejtje me armë kanë trondit mëngjesin e sotëm nji stacion treni në Mynich të Gjermanisë. Të paktën nji police dhe disa udhetarë janë plagos, njofton...

Merkel: Islami nuk ishte burimi i terrorizmit (foto)

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të Shtunën se lidhjet e Europës me Rusinë kanë mbet sfiduese, por ishte e randësishme bashkëpunimi në luftën kundër...

Thaçi kërkon qasje ma strategjike të BE’s në raport me Kosovën...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të Konferencës për Siguri në Mynich të Gjermanisë ka vazhdue takimet me përfaqësues të shteteve...

Hoxhaj takon Hahnin, qe për çka biseduen n’Munich (foto)

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë në Munich, ku po merr pjesë në Konferencën vjetore të Sigurisë.Në...

Nënpresidenti amerikan Pence fillon turneun europian!

Nënpresidenti amerikan Mike Pence fillon këtë fundjavë turneun në Munich dhe Bruksel, vizita e tij e parë jashtë vendit që prejse e muer detyren...

Tmerr në avionin e linjës Tiranë­-Munich, goditet nga rrufeja n’hava

Nji avion i linjës Tiranë¬Munich, i nisun mbramë nga aeroporti Nanë Tereza, asht goditë nga rrufeja n'hava. Mësohet se avioni asht nisë nga Rinasi mbasditen e djeshme,...

Inaugurohet Konsullata e përbashkët Kosovë-Shqipni në Munich: “Projekt i tanë shqiptarëve”

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thanë në inagurimin e konsullatës të përbashkët së Kosovës e Shqipnisë në Munich se...

Varroset Dijamant Zabërgja, viktima e sulmit në Munich

Kufoma e 21 vjeçarit, Dijamant Zabërgja, i cili u vra nga sulmi në Munich të Gjermanisë, tashma po pushon në varrezat e fshatit Ropicë...

Kështu nderohen viktimat shqiptare në Munich

Me mija qytetarë të Gjermanisë kanë vendosë lule në shejë respekti për personat që humbën jetën në sulmin e armatosun në Munich ku humbën...