E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: Nana Tereze

Presidenti Thaçi: Shën Tereza promovoi vlerat tona në krejt globin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka kujtue njivjetorin e shejtnimit të ‘Nanë Terezës’ në Vatikan nga Papa Francesco. Thaçi shkruen se sot Prishtina po feston...

LIVE: Shugurimi i Katedrales “Nana Tereza” (video)

Ceremonia në 20-Vjetorin e vdekjes së shejtores Nana Tereza

Bahet shugurimi i Shën Nanës Terezë

Në 20 vjetorin e ndamjes nga jeta të Shejtores Nana Terezë, bahet shugurimi i Shejtërores Shën Nana Terezë në Prishtinë. Shqiptarja Nana Terezë, e njoftun...
Don_Fatmir_Koliqi

Festa e Shenjtëreshës Shqiptare

Don Fatmir Koliqi   Gonxhe Bojaxhiu, bija e Dranës dhe e Kolës, e njohur për një gjysmë shekulli si Nënë Tereza, tashmë shenjtëreshë, “njihet” nga të...

Papa Francesco i shkruen kardinalit shqiptar, Ernest Simoni, publikohet letra e...

Papa Francesco i ka shkrue nji letër kardinalit, Ernest Simoni-Troshani. Po ju njohim, ma poshtë, me përmbajtjen e letrës papnore, botue sot nga Salla...

Fjalimi i fuqishëm i Nanë Terezës që i kishte lanë krejt...

Ronald Regan-Ish-President i SHBA: “Fjalët që dilnin nga goja e saj ishin në përputhje me mënyrën se si e kaloi ajo jetën, diçka vërtetë...

Pulla postare me Nanën Terezë zgjedhet ma e mira nga nji...

Juria e Çmimit Ndërkombëtar të Arteve të Filatelisë “San Gabriello” e ka përzgjedhë pullën postare dedikuae Himnit të Nanës Terezë, si pullën ma përmbajtësore...

“Nana Terezë e luftoi abortin me adoptim” (video)

https://www.youtube.com/watch?v=R2Z6T8FfNw4

Kryeministri viziton Muzeun Kombëtar të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vizitue sot Muzeun Kombëtar të Kosovës, ku ka takue mjeshtrin e mozaikëve Saimir Strati, i cili...

‘Qysh e pastruem Nanë Terezën nga Djalli’ – rrëfimi i priftit...

Kryepeshkvi Henry D’Souza of Calcuta që ka organizue njiherë nji egzorcizëm (rit pastrimi nga djalli) për Nanë Terezën, e ka rrëfye vetë historinë 3...