E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: Napoli

Shkencëtarët n’alarm: Vullkani në Napoli po çohet, 3 milionë banorë në...

Mbas hulumtimeve të kryeme në muejin Mars, shkencëtarët kanë paralajmërue se vullkani ma i rrezikshëm në botë “Campi Flegrei” në Napoli të Italisë asht...

Pse ky tunel i lashtë po e mahnitë botën (foto)

Fotografitë e publikueme ma poshtë, kallxojnë ambintet mbrenda tunelit sekret të shekullit të 19'të nën Napoli. Simbas mediave të hueja, siç duket ky tunel, ishte...

Lajm i madh nga Italia: Ky asht ekipi i ri i...

Milot Rashica ka me u transferue në Serie A. Gazeta e madhe italiane, “Corriere dello Sport”, ka komentue të ardhmen e yllit të Përfaqësueses së Kosovës,...

Kjo çka po ndodh në stadiumin e Napolit asht e jashtëzakonshme...

Nji video e publikueme në Twitter, tregon se qysh "San Paolo" asht mbushë dy orë e gjysë para ndeshjes Napoli-Real Madrid sonte në Champions League. https://twitter.com/eliasgallego/status/839154141855420420

Sonte Champions League vjen me dy super ndeshje

Sonte luhen ndeshjet e kthimit ne Champions League, ne kuader te fazes se eleminimit. Arsenali e pret Bayern Munchen, ndersa Napoli luen kunder Real Madrid,...

Mos e humbni, sot luhet nji super ndeshje

Sonte luhet ndeshja e pare gjysefinale ne kuader te Kupes se Italise. Takohen Juventus-Napoli, shkruen Rrokum.TV. Loja e pare luhet ne Juventus Stadium sonte ne oren...

Real Madrid-Napoli, Capello befason me këtë deklaratë

Fabio Capello ka thanë se Napoli mundet me e eliminue Real Madridin nga Champions League. Trajneri italian, Fabio Capello ka thanë se Real Madrid duhet me...

Kjo video po i habit krejt: Kush ja dha dorën lojtarit...

Napoli fitoi ndaj Bolognas me rezultat 1-7 në javën e 23'të në Serie A. Në këtë takim Dries Mertens shënoi tre golla dhe e dha...

“Bombë” nga Italia: Ibrahimovic-Serie A

Zlatan Ibrahimovic pritet me e mbyllë karrierën te Napoli. Ky asht aludimi i mediave italiane, mbas deklaratave të agjentit Mino Raiola. “Ibrahimovic e dashunon qytetin e Napolit dhe...

Bombastike nga Tuttosport: Rashica te ekipi i madh italian

E përditshmja italiane‘Tuttosport’, ka shkrue se ekipi i Napolit vazhdon me insistue për transferimin e kosovarit, Milot Rashica. Mesfushori spanjoll, Jose Maria Callejon pritet me...