E diel, 21 Janar 2018

Tema: ndertimi

Haradinaj: Urime Kosovë, po nis ndërtimi i Termocentralit ‘Kosova e Re’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka përgëzue kosovarët mbas arritjes së marrëveshjes për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”.   Postimi i plotë i Haradinajt...

Vjen lajmi i mirë për ndërtimin e termocentralit ‘Kosova e Re’

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti sot mbledhjen e Komitetit Drejtues për Termocentralin “Kosova e Re”. Në këtë takim ku ishin të pranishëm...

Kjo çka po don me ndërtue Arabia Saudite ka me lanë...

Princi saudit i Kunorës, Mohammed bin Salman njoftoi nisjen e NEOM'it, nji projekti që synon me qenë “ma i sigurt, ma efikas, ma i...

Njihuni me restoranin e parë nënujor t’Europës, ky asht vendi i...

Nji firmë arkitekturore norvegjeze ka me ndërtue restoranin e parë nënujor t'Europës , nji strukturë me nivele dhe me nji dritare gjigante panoramike. Arkitektët thonë...

Korea po ndërton nëndetësen e cila l’shon raketa bërthamore (foto)

Korea e Veriut asht tue ndërtue nëndetësen e saj ma të madhe e cila mundet m'u përdorë për me l'shue raketa bërthamore ma larg...

E bleu 1 euro kur mbeti pa punë, por qe qysh...

“Ndryshova jetën dhe bleva nji shpellë”. Ky mundet me qenë titulli i nji filmi rreth historisë së Alexis Lamoureux, nji 23-vjeçar, i cili para...

1 miliard $: Amerika ndërton ambasadën ma të shtrejtë në planet...

Këto janë fotot e para nga ajo që asht cilësue si ambasada ma e shtrejtë në botë. Bahet fjalë për ambasadën amerikane në Londër. Ambasada rrethohet...

‘Bin Laden’ nis ndërtimin e hotelit ma të madh në botë...

Nji nga kompanitë ma të mëdha të ndërtimit në Arabinë Saudite, grupi saudit Bin Laden po planifikon t’i kthehet ndërtimit të hotelit ma të...

Modifikimi ‘alla shqiptar’ i banesës që e la pa mend inxhinierin...

Foto që po e shihni asht shprehje tipike e arkitekturës së Shqipnisë. Shqiptarët njihen si kampionë të modifikimeve në banesa. Ndoshta, nji ves i...

Vetëvendosje ndërtohet me njerëz të PDK’s dhe partive tjera!

Lëvizja Vetvendosje edhe këtë vit ka mbet nën hijen e partive të tjera sa i përket emnave të rijë në lista, apo edhe vetëm...