E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Nisma

aidaa

A po i bashkohet Aida Dërguti – Nismës, flet këshilltari i...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti e cila nji ditë ma parë dha dorëheqje nga Kryesia e Vetëvendosjes nuk do të kalojë në radhët...

A po i bashkohet Aida Dërguti kësaj partie politike? (foto)

Deputetja Aida Dërguti gjatë ditës së djeshme ka ba të ditun se tashma largohet nga çdo post, të cilin kishte në Lëvizjen Vetëvendosje. Zhvillimet e fundit...

Debat i “nxehtë” n’Rrokum: Cili asht roli i grues kosovare në...

Nazlie Balaj, prej Vetevendosjes, Magbule Shkodra, kryetare e Grues ne AAK dhe Valdete Bajrami-Dushica, kryetare e Grues ne Nisma per Kosoven, ishin te ftueme...

Nisma për Kosovën thirrë konferencë urgjente

Mbas vendimit të Gjykatë Themelore për lirimin nga të gjitha akuzat, Fatmir Limajn, Nisma ka thirrë konferencë të jashtëzakonshme prej orës 17:30. Njoftimi i plotë: Ju...

LDK e para me numrin e komunave të fitueme – Kjo...

Për rezultatet përfundimtare ka me u dashtë edhe do ditë derisa të shpallen, por në bazë të rezultateve preliminare, del se LDK ka fitue...

Bajrami: Qeveria Haradinaj s’mundet m’u rrxue, s’asht si Qeveria Mustafa, të...

"Nisma asht shendrrue ne faktor kyç ne politiken kosovare ne te dy nivelet". Keshtu ka thane ne Ditë Mbas Dite të TV Rrokum, Keshilltarja e...

Këto subjekte kanë dalë në përkrahje të Ardian Gjinit për Gjakovën...

Kryetari i degës së PDK's në Gjakovë, deputeti Hajdar Beqaj asht paraqit në tubimin e AAK's në Gjakovë. Beqaj ka kërkue që gjakovarët në ballotazhin...
Qeveria

Nuk arriti me u ba kryetar komune, por bahet zavendësministër (foto/dokument)

Isa Xhemajlaj, kryetar i Degës së Nisma për Kosovën në Drenas, nga sot ka marrë përgjegjësi në Qeverinë e Kosovës. Portali “DrenicaOnline” ka sigurue vendimin...

Ky subjekt politik prin me numrin e kandidatëve që nuk e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve para pak kohësh ka publikue listat e kandidatëve që kanë fitue ulëse nëpër asambletë komunale në krejt Kosovën si rezultat...
zafir berisha

Zafa e jep lajmin: Me këtë parti bajmë sot koalicion në...

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, ka konfirmue lajmin për Gazeta Blic, se sot ka me ndodh koalicioni mes Nismës dhe Vetëvendosjes në...