E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: Nisma

zafirberishaaa

Zafir Berisha “shpërthen” ndaj PDK’s e AAK’s: Ky koalicion ka me...

Në nji intervistë për “Bota sot” deputeti nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha, dhe kandidati për kryetar të Prizrenit po nga kjo parti ka...

Nëse denohet Milaim Zeka, ky pritet me qenë deputeti që ka...

Deputetit të Nisma's për Kosovën, Milaim Zeka, i asht caktue masa e ndalimit për 48 orë nën dyshimin për mashtrim dhe shmangie nga tatimi....

Arrestohet deputeti i Nismës (foto)

Policia e Kosovës ka arrestue deputetin e Nismës, Milaim Zeken. Burimet e Indeksonline kanë thanë se Zekës i asht caktue masa e ndalimit prej 48 orësh. Zeka...

Limaj: NISMA ka me fitue në këto komuna

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thanë se Nisma pret rezultat të mirë nga zgjedhjet e 22 Tetorit. Shejat, simbas tij, janë të...

Zafir Berisha: Rikthimi im në garë i ka dhanë sharm fushatës...

Zafir Berisha, Kandidat i Nismës për Kryetar të Prizrenit, ka thane se prezenca e tij ne fushaten per zgjedhjet e 22 Tetorit "i ka...

Ky asht numri i deputetëve në garë për kryetarë të komunave

Katërmbëdhetë deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës janë pjesë e garës në zgjedhjet lokale të 22 Tetorit. Lëvizja Vetëvendosje asht në vendin e parë...

Qe çka premton kandidati i Nismës për kryetar të Prishtinës (video)

Kandidati i Nismes per kryetar te Prishtines, Shyqyri Bytyqi, tue fole per zgjedhjet lokale te 22 Tetorit, ka thane se, nese fiton, mes tjerash,...

Isa Xhemajlaj nga NISMA ‘godet’ Ramiz Lladrovcin, ja merr 5 zyrtarë...

Në NISMA, degën në Drenas, kanë aderue pesë zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës. Kështu u ba e ditun simbas nji njoftimi të dërgueme nga...

Reagon Nisma – çka kërkon nga Lëvizja Vetëvendosje

Nisma për Kosovën, subjektit të cilit i takon deputeti Milaim Zeka, ka reague mbas sulmit që këtij të fundit i ka ba deputeti i...

4 zyrtarë të PDK’s i bashkohen Nismës për Kosovën (foto/dokument)

Nismës për Kosovën i janë bashkue katër zyrtarë. Lajmin e ka ba të ditun përmes nji statusi në Facebook, kandidati i Nismës për kryetar të...