E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: obama

Me cilin diktator Obama po e krahason Trump’in!

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Barack Obama, krahason Presidentin Trump me Adolf Hilterin, gjatë nji fjalimi në Chikago. Demokracia asht në rrezik me...

Nji shtëpi për familjen Obama në New York, a asht...

Nji shtëpi në New York për Barack dhe Michelle Obama. Simbas New York Post, ish-Presidenti dhe bashkëshortja e tij po përfundojnë blemjen e nji apartamenti...

Zbardhet letra e Obama’s për Trump (dokument)

Barack Obama kaloi momentet e fundit në Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë, tue shkruejt nji letër për mbasardhësin e tij, Donald Trump. "Për...

​Mesazhi i Obama’s mbi sulmin në Virginia then rekord në Twitter...

Nji mesazh në “Twitter” i postuem nga ish-presidenti amerikan, Barack Obama, në kuadër të manifestimeve të dhunshme në Virginia asht ba mesazhi ma i...

“Kanceri s’e di me kend po kruhet, dergoje në ferr John”...

John McCain asht diagnostikue me kancer në tru. Senatori 80-vjeçar nga Arizona ju nënshtrue nji operacioni javën e shkueme për nji mpiksje gjaku sipër synit. Por...

Hyni mbrenda shtëpisë së re të çiftit Obama (foto)

Ish-Presidenti Amerikan, Barack Obama dhe ish-Zoja e Parë, Michelle Obama, kanë ble nji shtëpi në nji zonë ekskluzive në Washington. Fillimisht familja ishte vendos me...

Trump ‘godet’ Obama’n: E dinte për ndërhymjen ruse, po s’bani asgja

Presidenti, Donald Trump, ka akuzue paraardhësin e tij Barack Obama, për mosveprim mbi ndërhymjen e Rusisë në zgjedhjet amerikane të vitit 2016. Trump deklaroi se...

Kuba denoncon politikën e Trump

Qeveria e Kubës ka denoncue vendimin e Presidentit amerikan Donald Trump për me ndryshue përsëri politikën ndaj kombit të ishullit. Megjithatë, ajo ende thotë se...

Obama në Kanada: Rendi ndërkombëtar po vnohet në provë por bota...

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama dha sot nji mesazh shprese në nji botë të mbyllun në vetvete tue i ba thirrje Montrealit për me luftue...

Michele zbulon sekretin e bujshëm të Barack Obama’s (foto)

Michelle Obama ka ba nji rrëfim të pazakontë për bashkëshortin e saj, ish-Presidentin Barack Obama. Ish-zoja e Parë u shpreh se ndërkohë që ajo mundohej...