E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: okb

Çitaku në OKB: Kosova gati me i realizue krejt marrëveshjet e...

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka folë në Këshillin e Sigurimit të OBK's ku po diskutohet për Raportin tremujor për Kosovën. Çitaku fillimisht...

Jovanovic ‘dridh’ Serbinë: Kosova hyn n’OKB vitin e ardhshëm!

Udhëheqësi i Partisë Liberale Demokratike, Çedomir Jovanovic ka thanë se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic duhet m'u sigurue që të gjendet nji zgjidhje për...

Kryeministri Haradinaj: E ardhmja e Kosovës asht në NATO e BE,...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Zavendës Ndihmësin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO's, Jamie Shea, me të cilin...

OKB: Shqipnia, para Amerike e Britanie ne perdorim kokaine!

Kokaina asht njana nga drogat e Klases A, e cila ma se shumti konsumohet ne planet Keshtu shkruen gazeta britanike The Independent dhe sjell harten...

OKB: Spanja ka shkelë të drejtat e njeriut në Catalonia

Autoritetet spanjolle dyshohet se kanë shkel të drejtat e njeriut në përpjekjen e tyne për me pengue referendumin për pamvarësi të Catalonia's, njoftuen vëzhguesit...

Vucic: S’ka karrige për Kosovën n’OKB

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, tha sot se në OKB nuk ka karrige për Kosovën që të bahet anëtare e saj. “Unë pothuejse jam i sigurt...

Behgjet Pacolli ka nji propozim interesant për UNMIK’un

Zavendëskryeministri i vendit, njiherit Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, beson se asht koha që Këshilli i Sigurimit me marrë në konsideratë mundësinë e transformimit...

Pacolli për flamurin e Kosovës n’OKB: Mendja ma thotë dhe zemra...

Zavendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, përmes nji postimi në Facebook, ku ia ka bashkëngjitë edhe nji fotografi, ka përfytyrue ditën...

Pacolli takon Vucic’in, qe çka i thotë për Kosovën

Zavendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, kanë shkëmbye disa fjalë me njani-tjetrin. Gjatë bisedës së tyne, Pacolli i...

Rama në OKB: Pamvarësia e Kosovës solli stabilitet, jo me izolue...

Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB's, Kryeministri Edi Rama ka deklarue se prioritet i qeverisjes së tij asht anëtarësimi në...