E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: opinion

Tahiri flet për herë të parë: Me Habilajt jam takue vetëm...

Ish-Ministri i Mbrendshëm i Shqipnisë, Saimir Tahiri, sonte në studion e emisionit Opinion ka deklarue se me Habilajt nuk e lidh asgja dhe nuk...
blendi fevziu1

Çfarë nuk di Ambasadori Lu!

Blendi Fevziu   Ambasadori i SHBA në Tiranë ka folur sot sërish direkt dhe ashpër për një problem që po mban pezull vëmendjen publike për më...

Ngatërrimi i madh me Demarkacionin

Baton Haxhiu   E përcolla me kokëdhimbje sinqeritetin e Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacollit, në Podgoricë. U mundua që ta ndërtojë një narracion me disa...
Valon-A.-Syla-original-e1494695916431-800x450

Balotazhet Lokale 2017: Një karamboll për të gjithë

Valon Syla   Ndoshta vetëm 3 komuna në tërë Kosovën do të kryhen pa balotazh. Të tjerat priten të vendosen aty, në një karamboll politik. Partitë tradicionale...

O Zot, shpëtoje Blendi Fevziun!

Ylli Rakipi U mbyll një javë, që kolegët e mi, gazetarë të shumtë, miq, të afërt dhe të largët, më telefononin orë e çast dhe...

Ah, nana, po a s’po ki kë tjetër a?

Fjala e një përfaqësuesi të popullit dikur ka qenë më shumë peshë pasi edhe vetë i zgjedhuri ka qenë njeri me vlera serioze morale,...

Kosova nuk ka kohë për të humbur

Problemet me themelimin e Qeverisë së kaluar pas zgjedhjeve të vitit 2014, kanë shkaktuar dëme të mëdha në zhvillimin e vendit. Poashtu, problemet me...

Haradinaj: Due me marrë përgjegjësinë me udhëheqë vendin (video)

Ramush Haradinaj tue folë në “Opinion” tha se ka ambicie për Kryeministër i Kosovës. “Due me marr përgjegjësi me drejtue vendin”, tha ai. Lideri i AAK's...
fitore ajeti

Kaostarët vs. Ardhmëria

Qeveri a more fund, apo po lenë prapa një fillim të disa njerëzve që nuk punojnë për të mirën e qytetarëve dhe vendit. Frikësohem...
fitore ajeti

Manipulimi i qytetarëve si shpëtim politik

Çfarë absurditetesh janë në gjendje të bëjnë njerëzit në pushtet për përfitime personale, madje të bëjnë panik edhe tek qytetarët se kinse janë të...