E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Opozita

Limaj pret konstruktivitet nga opozita në temat nacionale

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka prit sot në takim ambasadorin e Mbretnisë së Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad. Në këtë takim, Zavendëskryeministri Limaj,...

Veç dy deputetë të opozitës morën pjesë në votimin e Buxhetit...

Deputetë të Kuvendit të Kosovës sot kanë marrë pjesë në votimin e Buxhetit të vitit 2018. Në seancë munguen deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, nga i...

Avazet e Opozitës

Shaqir Islami   Kaluan zgjedhjet lokale dhe u shfry atmosfera politike; edhe qytetarët tani janë më të rehatshëm. Politikanët, si zakonisht, pasi kalon dita e zgjedhjeve...

Sejdiu i VV’s e ‘godet’ keq LDK’n për këtë arsye (video)

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, ka folë rreth rezultatit të zgjedhjeve lokale të 22 Tetorit dhe shkuemjes në ballotazh në gjashtë komuna. Ai ka...

Opozita e Venezuelës fiton Çmimin Sakharov

Opozita demokratike në Venezuelë asht shpall fituese e Çmimit Sakharov që ndan Parlamenti Europian për liri të shprehjes.  Çmimi i asht ndar Asamblesë Kombëtare të...

Tahiri i lyp përballje Berishës, Shkelzenit, Metës, Monikës e Bashës!

Deputeti Saimir Tahiri u rrethue menjiherë nga përkrahësit e tij mbasi doli nga salla e Kuvendit. Por ai doli që të fliste për mediat, edhe...

Nesër vazhdon seanca e jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës nesër vazhdon seancën e jashtëzakonshme, ku pikë e rendit të ditës asht debati parlamentar lidhun me parimet programore të Qeverisë së...

Haradinaj: 1 orë e imja punë sa shumë vjet t’atyne që...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në hapjen e fushatës në Prishtinë për zgjedhjet lokale ka prezentue kandidatët për kryetar të komunave nga partia e...

‘Vucic-Haradinaj’: Opozita në Serbi e quen koalicion natyral (foto)

Hyrjen në koalicion të Listës Serbe në Qeverinë Haradinaj, opozita në Serbi po e përdorë për me sulmue partitë në pushtet atje, veçanërisht Presidentin...

Ndërpritet mbledhja e Kryesisë, ankohet opozita

Opozita njoftoi se po u shkelet e drejta e thirrjes së seancës së jashtëzakonshme mbasi, simbas tyne, Kryetari Kadri Veseli vendosi që për këtë...