E diel, 22 Tetor 2017

Tema: Opozita

Tahiri i lyp përballje Berishës, Shkelzenit, Metës, Monikës e Bashës!

Deputeti Saimir Tahiri u rrethue menjiherë nga përkrahësit e tij mbasi doli nga salla e Kuvendit. Por ai doli që të fliste për mediat, edhe...

Nesër vazhdon seanca e jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës nesër vazhdon seancën e jashtëzakonshme, ku pikë e rendit të ditës asht debati parlamentar lidhun me parimet programore të Qeverisë së...

Haradinaj: 1 orë e imja punë sa shumë vjet t’atyne që...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në hapjen e fushatës në Prishtinë për zgjedhjet lokale ka prezentue kandidatët për kryetar të komunave nga partia e...

‘Vucic-Haradinaj’: Opozita në Serbi e quen koalicion natyral (foto)

Hyrjen në koalicion të Listës Serbe në Qeverinë Haradinaj, opozita në Serbi po e përdorë për me sulmue partitë në pushtet atje, veçanërisht Presidentin...

Ndërpritet mbledhja e Kryesisë, ankohet opozita

Opozita njoftoi se po u shkelet e drejta e thirrjes së seancës së jashtëzakonshme mbasi, simbas tyne, Kryetari Kadri Veseli vendosi që për këtë...

Haliti: Pozita e opozita bashkë për interesa nacionale

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga PDK, Xhavit Haliti, pret që pozita dhe opozita në këtë mandat me qenë bashkë për interesa nacionale të...

Qeveria Haradinaj, a i tutet mocionit nga opozita!

Qeveria Haradinaj nuk asht se e nisi marë funkcionimin e saj, kjo tue u bazue në atë se opozita po ‘kërcënon’ se Qeveria e...

Pozita dhe opozita deklarohen për Demarkacionin

Qeveria e Kosovës ende nuk ka ndonji qëndrim të premë nëse ka me dërgue në Kuvend për ratifikim apo edhe anulim Marrëveshjen me Malin...

Deklarata e Haradinajt për seancën e sotme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklarue se sot nuk kanë me marrë pjesë në seancën e jashtëzakonshme të thirrun nga opozita, mbasi dje...

Veseli flet për Qeverinë e re, për seancën e djeshme thotë...

Kadri Veseli ka shprehuë besimin e tij se qeveria e re ka m’i përbyll katër vitet e punës me vendime të randësishme. “Besoj se...